Melody Carlson “The Christmas Cat”

106. Melody Carlson “The Christmas Cat” (176lk. Fleming H. Revell Company)
Ei ole eesti keeles ilmunud.
14908191_1358717857485721_856369179068107506_n.jpg
1. novembri õhtu algas lumesajuga. Sadas kuni hommikuni välja ja 2. novembril tööle minnes tekkis selline jõulutunne! Kõik puude oksad olid lume all lookas ja muudkui tuiskas juurde. Minu lemmikaeg on käes 😀
Ja suure lumekoristuse vaheaegadel otsustasin leida lugemiseks ühe jõuluraamatu. No et hooaega sisse elada (minu jaoks ei ole vara novembris jõuludega alustada. Head ning ilusat asja peabki pikalt olema!).

See on üks tore ja igale kassisõbrale lausa kohustuslik raamat 🙂
Garrison on tubli noor mees. Ta töötas 9 aastat vabatahtlikuna Ugandas, ehitades kohalikele kaeve. Kahjuks läks lõpuks kehvasti – ta jäi malaariasse ning pidi koju naasma. Vaid paar kuud kodumaal ja juhtus kõige halvem – suri tema kallis vanaema, kes oli talle lapsepõlvest saadik olnud kogu perekond, kes tal üldse oli.
Tema vanaemal oli kuus kassi. Kõik omaette isiksused. Paks punane, kohev musta-valgekirju, häälekas siiam, taibukas Maine Coon jne.
Aga Garrisonil on vägev kassiallergia! Nii kui mõni käpaline lähedusse satub, nii hakkab ta hirmsasti aevastama, silmad tilguvad vett, nina jookseb. Niisiis varus mees endale enne vanaema majja minekut hulga allergiarohtusid, kummikindad ja maski.
Garrison kohtub vanaema advokaadiga ja saab teada, et vana daam oli tegelikult rikas ja jättis maha kaunis suure päranduse. Aga selle kättesaamiseks on vaja väga täpselt täita tema poolt seatud tingimused. Ja need puudutavad tema kasse.
Nimelt peab mees leidma kõigile kuulele kenad kodud. Need peavad olema õnnelikud kodud, majad peavad olema lähikonnas, keegi perekonnast peab suurema osa oma ajast veetma kodus, et loomad ennast üksi ei tunneks ja veel palju muud.
Alguses tundub see Garrisonile lihtne ülesanne, aga kui ta kõiki juhiseid punkt-punktilt järgima hakkab, kujuneb ülesanne raskemaks kui ta arvanud oli…

Ma ei ole kunagi lugenud ühtegi kristliku romaani žanrisse kuuluvat teost. See oli esimene ja jättis väga hea mulje. Aegajalt tahaks ju lugeda mõnd raamatut, mis oleks lihtsalt otsast otsani headust täis. Inimesed on (valdavas osas) toredad ja abivalmis, kedagi ei lööda maha, keegi ei ole salakaval ega õel (ok, üks kõrvaltegelane oli ahne).
Ja mis saab esimese lume saabumise rõõmuga paremini kaasas käia kui õnnelik lõpp, kus on armastust, taaskohtumine ja jõulud!

quote-i-have-become-convinced-that-god-thoroughly-enjoys-fixing-and-saving-things-that-are-melody-carlson-79-37-81.jpg

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s