Larsson, Korsell, Jonsson “PAX” 1.-5. osa

91.-95. Larsson, Korsell, Jonsson “PAX” 1.-5. osa (929lk. Varrak)

14463109_1328847687139405_528536444199568613_n.jpg
Raamatud, mille tegevus toimub Rootsi väikelinnas Mariefredis! See oli esimene asi, mille pärast ma neid raamatuid üldse lugema hakkasin.
Käisime sel suvel Mariefredis kahel korral. Teel oma majutuse poole möödusime kollasest majast, mille ees oli suur PAXi plakat. Olin raamatutest kuulnud, aga polnud neid veel lugenud. Igaks juhuks tegin pilti 😉 Lugemisel selgus, et see on üks iseäranis tähtis maja, sest Kaarnapojad, Viggo ja Alrik elavad just nimelt siin.
Teisel fotol on klaaskasvuhoone Gripsholmi lossi hoovis, kus töötavad Estrid ja Magnar ja mille klaasid Alrik esimeses raamatus puruks peksis.
Suurepärane on lugeda raamatut, mille tegelastega saad ise kaasas käia. Ükskõik, kuhu poisid jooksid, kus luurasid, kus võitlusi peeti – kõik kohad olid silme ees ja raamatud muutusid tänu sellele elavaks.

Kuigi PAXi sari on mõeldud väga palju nooremale lugejale kui mina olen, olid need raamatud kaasahaaravad ja huvitavad. Tegelaskujud absoluutselt suurepärased, illustratsioonid väga uhked, ohtlikud situatsioonid panid kiiremini lugema ja naljakad hetked kõva häälega naerma.
Kui ma oleks laps, kes elab Mariefredis ja on läbi lugenud kõik PAXi osad, siis ma ilmselt pimedas seal linnas liikuda ei julgeks – ei või ju iial teada, kes seal põõsastes kükitavad või kõrvaltänavates luuravad!
Kõige huvitavamad olid kolmas ja viies osa. Neljas kõige nõrgem.
5 osa on eesti keeles ilmunud, rootsi keeles on neid juba 7, nii et ootan huviga, kuna Varrak järgmised osad meieni toob!

20140912_124305.jpg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s