Yangsze Choo “The Ghost Bride”

89. Yangsze Choo “The Ghost Bride” 368lk.
14355577_1314604978563676_1560311683278598772_n.jpg
Kas te olete kunagi kuulnud abieludest surnutega? Hiina iidne komme, kus surnu ja elav inimene abielluvad. Põhjuseid võib olla mitmeid, näiteks ei saa perekonna noorem poeg enne abielluda, kui vanem poeg seda teinud pole. Aga kui vanem poeg on surnud, ei soovita teda noorema venna pulmaga pahandada ja leitaksegi naine, kellega surnu paari panna.

Selles raamatus sureb rikka perekonna ainus poeg, ning ühe vaesunud perekonna tütrele Li Lanile tehakse ettepanek – abiellu Lim Tiang Chingiga ja sa saad kõik, millest üks noor naine unistada võib – uhke kodu, imelised rõivad, teenijad… Kõik!
Aga tüdruku jaoks on see mõte liiga õudne.
Surnud noormehe ema palub Li Lani käest üht paelakest. Süütu palve, tüdruk ei keeldu. Läheb aga nii, et seda paela kasutatakse kurjalt. Surnud mees saab pääsu tüdruku unedesse. Nad kohtuvad, mees näitab oma teispoolsuses asuvat elamist, teenijaid, küllust, mis seal valitseb. Veenab tüdrukut abielluma. Aga mees oli juba eluajal tuntud ülbe ja jõhkrana, samasuguseks on ta jäänud ka surnult. Lisaks näeb tüdruk oma unenägudes, et hoolimata särast ja näilisest küllusest, on kõik mehe häärberis surnud – värvid, inimesed, loomad, toit…
Appi kutsutakse meedium, kes annab tüdrukule pulbrit, mis mehe tema unedest eemal hoiaks, aga Li Lan võtab kogemata üledoosi ja langeb koomasse. Temast saab poolelav-poolsurnu, kes läheb surnute riiki oma endist elu tagasi saama.
ec117a9918155cd290428680b56dbc4a_400x400.jpeg
Väga huvitav lugemine! Veidi aeglane ja kohati kummaliste käikudega, aga üldises plaanis väga erinev kõigest muust, mida ma lugenud olen!
Ei ole vaid väljamõeldis, vaid tutvustab üsna hästi ka kohalikke kombeid. Näiteks sõltub sellest, kuidas perekond lahkunu ära saadab, tema tulevane positsioon surnute riigis. Joonista paberile teenijad, põleta paber ja surnul on teenijad. Joonista maja, põleta paber ja ta saab maja. Aga kõik see maksab raha ja lisaks on paberist tehtu nõrk. Rikkamad perekonnad või need, kes rohkem armastavad, voolivad asju ja olendeid näiteks puust.

Minu jaoks täiesti uudne lugemine. Vanade traditsioonidega ja ajalooga segatud lugu teispoolsuse jõust ja siinpool elavate jõuetusest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s