Lian Hearni Otori raamatute seeria

64. – 68. Väljakutseväline lugemine. Suurepärane raamatusari Varrakult, autoriks Lian Hearn:
“Üle Ööbikupõranda” (299lk)
“Rohuvoodi asemeks” (312lk)
“Kuu hele valgus” (352lk)
“Haigru kähe huige” (600lk)
“Taeva võrk on lai” (549lk)
13418951_1236304729727035_3920268042339965800_n
Tegu on fantaasiamaailma Jaapanis umbes keskajal toimuva mitme klanni looga. Üllas ja aus Otori klann ning salakaval ja autu Tohani klann valitsevad kõrvuti ja on pidevas sõjaseisukorras, sest Tohani klanni juht ei suuda iial andestada noorele Otori isandale, et too kord tema elu päästis. Sõdalasele on see nimelt ülim solvang – mees, kellele sa elu kingid, jääb sind igavesti vihkama.
Sarja esimeses osas päästab noor Shigeru Otori varjatute külast poisi, kel on segatud veri ja erilised anded. Ta suudab kuulda isegi väga nõrku ja kaugeid helisid, olla kahes kohas korraga ja muutuda nähtamatuks. Ta ei tea oma tegelikku päritolu, aga talle antakse väga hea haridus ja ta vannub oma päästjale truudust. Algab jaht Tohani klanni juhile Sadamu Iidale, kes kardab oma elu pärast ja on lasknud oma palee ümber ehitada ööbikupõranda, mida ei suuda mitte keegi ületada nii, et see häält ei teeks.
Uurisin sellise põranda kohta ja tõepoolest – Jaapani pühamutes on need täiesti olemas. Youtubes on ka mitmeid videosid, kuidas need põrandad pealeastumisel laulavad. Näiteks siin:
https://youtu.be/Rcodr41LfFY

Selles sarjas on armastust, keelatud armastust ja pealesunnitud armastust. Naised pannakse vägisi abielluma, lapsi hoitakse pantvangis. Noor päästetud Takeo varastatakse, põgeneb, elab maapaos, aga ei unusta iial, et on vandunud oma isanda eest kätte maksta ja Kolmele Maale rahu tuua.
Ta kasutab oma võlukunsti, astub liitu mereröövlitega. Raamatus on palju verd ja lahinguid, aga läbi kõigi viie osa jookseb ülim eesmärk – saavutada rahu ja rahva heaolu.

*Täiskuu auks valmistatakse ümmargusi roogasid.
*Usin õpib ka lumelt peegelduvas valguses või jaaniussi valgel.
*Põrgut pole olemas – peale selle, mida inimesed maapeal korraldavad.
*Valitseja õigluse tõestuseks on terved ja rahulolvad alamad.
*Kui talunikud on õnnelikud, siis on riik rikas ja kindel.
*Sellist vanust ei olegi, mil ei saaks rääkida kirglikust armastusest.

Sarja kõige müstilisem osa on neljas, “Haigru kähe huige”. Siin astub esile müütiline olend kirin ja tekitab palju imelust ja segadust. Selles osas tegutsevad ka erakordsete võimetega Takeo lapsed.

Kõige viimasena on välja antud sarja eellugu. See algab Otori noore isanda Shigeru lapsepõlvega, selgitab väga paljusid hilisemates raamatutes tekkinud suhteid ja algpõhjuseid.
Kui ma seda sarja nüüd lugema hakkaks, siis alustaksin mitte esimese raamatuga, vaid just selle eellooga: “Taeva võrk on lai”.

Üks erakordselt hea lugemiselamus oli! Need raamatud on nauding juba sellest hetkest, kui nad kätte võtta – vaimustav kaanekujundus! Mõõk Jato ja hõbedased pressitud mustrid.
Nende kolme nädala jooksul oli nii hea teada, et kui ma lõpetan ühe raamat, ootab mind kohe järgmine, siis järgmine ja järgmine. Tegelased said südamelähedasteks ja tegevus trügis kohati unenägudesse.
Kes pole veel lugenud – soovitan!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s