Werner Fuld “Paganini needus”

Werner Fuld “Paganini needus” (175lk. Olion)
Tõsielu kajastav raamat.

11081436_993639060660271_1643359012240339006_n.jpgSee raamat on mitte niivõrd ilukirjanduslik kuivõrd dokumenteeritud faktide põhjal kirja pandud. St. ei mingeid autoripoolseid kauneid juurdelisatud seiku 🙂 Aga raamat on tõsine. Viiuligeeniuse jumaldamisest ja seljataga kuulujuttude tekitamisest ning levimisest. Näitab hästi inimeste kahepalgelisust – kuidas kõik Paganini kontserditel joovastusse sattusid ja siis seljataga ajalehest loetud ja omavahel levivaid jutte rääkisid. Mehel olevat leping kuradiga, tema viiuli G-keel olevat tehtud tema poolt tapetud naise soolest ja üldse pidi mees ise olema kapjadega kurat.
Kuratliku välimuse andsid talle aga tema iga aastaga üha süvenevad haigused. Tegu oli suurepärase viiuldajaga, kelle elu üks põhieesmärke oli koguda oma andega võimalikult palju raha, et tema väike poeg elus hästi hakkama saaks. Ta teadis, et teda pole siin maailmas pikalt.
Niccolo Paganinist on 2013. aastal vändatud ka film, peaosas praeguse maailma ühe parima viiuldaja, David Garrettiga. “The Devils Violinist”.
Kes soovib vaadata, siis Youtubis on mitmeid katkendeid, näiteks:
https://youtu.be/a66X_Lav_ts

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s