Colleen Hoover “November 9”

32/53 Teema 12: Raamat, mille pealkirjas on kuu või aastaaja nimetus.
Colleen Hoover “November 9” (307lk, ingliskeelne)
12417776_1181927515164757_6190056520602957026_nKui see teema väljakutsesse jõudis, siis olin kindel, et tahan lugeda raamatut, mille pealkirjas on kirjas “november”. November on lihtsalt minu kuu 🙂 Kõige parem kuu aastas, kus tead, et kohe-kohe saabub kuu aega jõuluvalgust!
Tükk aega otsisin ja mõtlesin, mida lugeda. Võrdlesin raamatuid Goodreadsis – teemasid, kirjeldusi, hindeid. Ja leidsin selle, kus oli üsna intrigeeriv sisukirjeldus (ja kõrge Goodreadsi hinne: 4,5).
Fallon on 18-aastane tüdruk. Tema isa on kuulus näitleja ja ka Falloni enda näitlejakarjäär oli veel 2 aastat tagasi tõusuteel. Aga siis juhtus õnnetus – Fallon ööbis isa juures ja maja läks põlema. Ta veetis kuid haiglas, operatsioonid, taastusravi jne. Aga see oli tema alles alanud näitlejakarjääri lõpp. Ja lõpp ka tema enesekindlusele, sest 30% tema kehast katsid nüüd põletusarmid.
See õnnetus juhtus 9. novembril.
Nüüd, kaks aastat hiljem, istuvad Fallon ja tema isa restoranis ja söövad. Tüdruk on otsustanud oma eluga kuidagi edasi minna ja kolida New Yorki. Isa püüab teda ümber veenda, et näitlejarolle ta ju nagunii ei saa ja oma praegust tööd – audioraamatute lintilugemist – saab ta teha ka kodus.
Isa ja tütre suhted on peale õnnetust olnud kehvad ja nad lähevad taaskord tülli. Aga ühel hetkel istub nende lauda Ben. Ta on Fallonile võhivõõras, aga sätib end tema kõrvale ja tutvustab end tema isale kui tüdruku poisssõpra. Isa lahkub lauast varsti, aga Fallon ja Ben jäävad rääkima, leiavad kohe ühise keele ja selle kohtumise lõpptulemusena lepivad kokku, et igal aastal, 9. novembril, kohtuvad nad täpselt sel ajal, täpselt selles kohas, kus nüüdki. Nad kohtuvad niimoodi 5 aastat, kuni mõlemad on 23 aastased ja otsustavad siis, mis neist edasi saab.
Ben, kes õpib kirjanikuks, kirjutab nende kohtumistest raamatu.
Ja siit algab lugu, mis on ülimalt köitev ja täis rõõmu ning pisaraid, elu ja surma.
See oli tõesti väga haarav raamat ja isegi see pisiasi, et ma üsna alguses ära arvasin, mis Beni ja Fallonit tegelikult seob, ei seganud kogu raamatut nautimast ja lõpus üllatumast.

Raamat on ingliskeelne. Eesti keeles on Colleen Hooverilt 2015. aastal välja antud raamat “Lootusetu”, mis on kolmeosalise triloogia esimene osa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s