Reeli Reinaus “Verikambi”

17/53 Teema 2: Noortekas
12742749_1156648597692649_7957383014902412578_n.jpg
Reeli Reinaus “Verikambi” (Varrak 351 lk.)
Üks selle raamatu tegelastest on tribal-tätoveeringuga poiss. 😀 Niisiis kõik lohetätoveeringuga tüdruku austajad peaksid ennast seda lugedes koduselt tundma 😉
Lugu ise on klassikaline – neli noort inimest lähevad metsa ja satuvad mahajäetud veskile. Kuna on juba hilja, jäävad nad sinna ööbima ja üks neist äratab koha vaimud. Miks see nii juhtub, selgub raamatu teises pooles.
Peale veskist tagasitulekut hakkavad juhtuma kummalised asjad – üks tüdrukutest hakkab enese teadmata vaimude teateid üles kirjutama ja mitmed elud satuvad ohtu. Olukord läheb hulluks kui kohaliku koolibändi liider veskisse satub. Ta kirjutab hittloo “Janu”, mida juba varsti mängitakse kõigis raadiojaamades ja millesse on kodeeritud kuulajaid mõjutav sõnum.
Raamatus on surma ja armastust, koolipidusid, armukadedust, kahtlusi, natuke narkootikume, autosid, müstikat, palju dialoogi ja vähe kirjeldusi – ühesõnaga kõik, mis ühe noorteka jaoks vaja on, on seal olemas.
Raamatu 331. leheküljel on nime Elina asemel kirjutatud Kirke, mis pani mind seda lõiku mitu korda üle lugema, et kas peabki nii olema – ilmselt ei pea 🙂
Ma usun, et noortlele sobib see raamat hästi, sest nagu eespool kirjutasin – seal on kõik vajalik olemas ja lugedes igav ei hakka.
PS: Mulle meeldib kaanekujundus!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s