Hardo Aasmäe “Mõttetute riikide aabits”

13/53 Teema 13: Raamat žanrist, mida sa pole enne lugenud.
12651245_1149947785029397_3025719510464605398_n.jpg
Hardo Aasmäe “Mõttetute riikide aabits” (Ema ja Isa 252lk.)
See raamat on Hardo Aasmäe artiklite kogum maadest, mille ta on nimetanud mõttetuteks. Artiklid ilmusid ajalehed KesKus. Ja mina ei ole enne artiklite kogumikku lugenud.
Hardo Aasmäe mõte oli kirjutada kõigist maadest, aga kahjuks ta ei jõudnud. Selles raamatus on muhedalt ja eriti lühidalt kirja pandud erinevate maade ajalugu ja olevik. Paistab, et mida lõunapoole, seda jaburama elukorraldusega riigid on. Üks juht, teine juht, üks sõda, teine lahing, ületõusud siin ja seal ja kõige ägedamad variandid sõdimisest – kodusõjad! Mul tundub, et nii, nagu venelastel on traditsioon, et mida rohkem peksab, seda rohkem armastab, nii on moslemitel traditsioon aegajalt oma riigi ellu vürtsi lisada ja üks korralik vennatapusõda maha pidada.
Selles raamatus nimetatakse musta inimest neegriks ja siin kirjutatakse ilma ilustamata näiteks seda, et Rootsi riik on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on üleilmse hulkurite paradiisi loomine. Ei kirjutata vihaga, kirjutatakse muhedalt ja mõnuga.
Hardo Aasmäe oligi otsekohene ja ilmselt astus tänu sellele paljudele varbale. On kahju, et ta ei jõudnud kirjutada kõigi maade kohta, aga on hea, et ta jõudis kirjutada nii palju, et sellest sai huvitava raamatu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s