Sujata Massey “Zen aitab”

Sujata Massey “Zen aitab” (312lk. Tänapäev)
10255573_1122855867738589_1657710321261015893_n.jpg
Raamatupoes oli allahindlus ja see raamat maksis alla 10 euro. Raamat Jaapanist! Ostsin ja pmst. neelasin paari päevaga läbi. Huvitav krimka! Hoopis teistsugune, st. jaapanipärane ja see tähendab, et väga hea 🙂 Sain oma sõnavara täiendada – uus sõna: tansu. Kel huvi, see otsib ja leiab, millega tegu. Igal juhul käib kogu romaani tegevus ümber ühe antiikse tansu. Segavereline antiigikaubitsejast jaapanlanna Rei (USA+Jaapan), kaks šotlasest venda (väga erinevad mehed, üks eriti hull ja punapäine), abivalmis mitte kuigi seaduskuulekas immigrant, kuulsad zen-templid, iidsed kirjarullid, Jaapani kombestik – kõik see tekitab lugedes erilise õhkkonna ja selliste raamatute ümber hõljuks justkui mingi salapärane udu. Õhus vihisevad rusikad, lendavad nooled, jookseb veri – stiilselt, jaapanipäraselt muidugi.
Raamatu tagakaanelt lugesin, et sellel on ka nö. esimene osa olemas, saa
authorfoto-bigdaval veel mõnedes raamatukauplustes, kaasa arvatud meie Pärnu RR-is! Läksin sinna, otsisin riiulist – ei leidnud. Küsisin müüjalt ja sain teada, et raamat asub leiunurgas. Ma ei teadnudki, et sel poel on ka leiunurk! Ma ei käi tavaliselt poe tolles tiivas, seal on kokaraamatud jms. Aga nende taga oli tõesti kaks riiulit ja minu soovitut isegi 2 tükki!
Laiem uurimine andis muidugi teada, et Sujata Massey Rei S
himura lugusid on lausa 10 tükki! Võibolla saab loota, et neid veel eesti keelde tõlgitakse. Kui ei, siis tasub igal juhul ingliskeelsed läbi lugeda.
Ühesõnaga – üks üdini hea ost ja mõnus lugemine

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s