Paula Hawkins “The Girl on the Train”

Paula Hawkins “The Girl on the Train” 316lk.
Eesti keeles välja antud: “Tüdruk rongis” (320lk. Helios)

00Rongis.jpg

Stockholmi puhkuse ajal tegin plaani, et lähen ja ostan endale mõne ingliskeelse raamatu. Murakami. Läksin ka, ostsin Murakami, aga kas on võimalik piirduda ühega kui pool poodi on kõiksugu põnevat täis? Kui ma selle raamatu kätte võtsin, küsis müüja mult säravate silmadega, kas ma olen KA sellest raamatust kuulnud!? Ei olnud. Ta oli selle lugemise just ise lõpetanud ja oli tõesti elevil – see pidi olema selle suve hittraamat ja igati oma tiitlit väärt! Ma ei ostnud seda veel, uurisin õhtul, mis üldiselt kirjutatakse. Ja leidsin, et tegu on tõepoolest hitiga, mida tuliselt kiidetakse ja vihaga laidetakse. Ostsin ära ja see oli tõesti köitev! Esimene kord kui lugedes tekib minus hirmutunne. Sellest lubatakse ka film teha, ühe mu lemmiku, Emily Bluntiga, peaosas. Ootame!

PS! ÄRA loe edasi, kui plaanid ka seda raamatut lugeda!
Rachel sõidab igal hommikul rongiga Londonisse. Rong peatub alati ühes kohas stopptule ees ja aknast välja vaadates näeb ta, kuidas ühes majas elavad ilus blond naine ja tema tugev, kena mees. Vahel joovad nad terrassil kohvi, vahel suudleb mees naise juukseid. Rachel on pannud neile nimed ja mõelnud välja, millega nad võiks tegeleda. Aga ühel päeval näeb ta naist teise mehega. Ja see mees suudleb naist. Racheli ideaalne paar laguneb koost. Järgmisel päeval see ilus blond naine kaob. Rachel teab midagi, mida uurijad ei tea, aga teda ei võeta usaldusväärse tunnistajana, sest ta joob palju ja on tihti purjus…

Rachel peaks ju olema negatiivne kangelane – töötu, pidevalt alkoholiuimas. Aga ta tekitab hoopis sümpaatiat ja paneb endale kaasa tundma. Ilmselt sellepärast, et ma lugedes tean, et ta ajab õiget asja. Mis sest, et teda ei usuta.

Väga huvitavalt ja haaravalt kirja pandud raamat, kus isegi viimane lehekülg peidab endas üllatust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s