Äratus kell 4:00!

Jah, ühel puhkusehommikul see juhtus. Andrus pani kella helisema ja me ärkasime sel ajal, et päikesetõusuks metsavahel olla. Ühel õhtul olime näinud, mismoodi metskits aasal rahulikult sööb, seega oli meil mõte, et küllap ta sööb seal mõnuga ka varastel hommikutundidel.
Riidesse, fotostuff kaasa ja minek! Muidugi polnud seal mingit kitse ega tema perekonda. Ilmselt loomad alles magasid. Aga hommik oli ilus ja päike tõusis pilvede vahelt. Linnud laulsid ja mingi omamoodi kaif oli nii vara üleval olla. Astusime mööda metsateed ja vaatasime, kuidas esimesed päikesekiired veepinnale udu tekitavad. Ei olnud ühtegi lindu ega looma ega jooksvat inimest. Täielik rahu ja vaikus.

1

2

3

4

Ühel hetkel ärkasid linnud. Säutsumine läks lahti. Päike tõusis. Meie olime jõudnud käia umbes 30 minutit ja otsustasime minna üle silla, teisele poole vett, et vaadata maju ja aedu nende ümber. Neis Rootsi aedades on mingi omaette võlu – ei mingeid konkreetseid hirmus korras peenraid! Kuskil õitsevad hunnikus roosid, seal ees heinatuust, ebajasmiin ja tomatid.

5

6

Me ei jõundud kaugele, kui tuli kellegi paadisild. Seisime seal, vaatasime vett ja pildistasime parte ning hommikut. Kui ma ühel hetkel nägin, et see, kes vastaskaldal ujub, ei ole mitte part! See on…. Fotokas piksilmaks ja tõepoolest – kobras see oli!!! Uskumatu, mis tunne see oli… Päris kobras! Andrus pildistas parajasti üht parti, kui ma peaaegu kogeledes talle sosistasin – kobras, KOBRAS!!! Ta andis mulle oma 400mm objektiivi ja ma nägin, mismoodi mütakas sõnajalgu murrab ja nendega oma pessa ujub. Siis otsustasime minna tagasi teisele kaldale (tühja neist rootslaste majadest, kui lähedal on kobras!).

7

8

9

10

Teisel kaldal andis kaua oodata, enne kui teda uuesti ujumas nägime. Liugles vaikselt meie eest läbi ja kadus. Läks aega ja siis oli ta äkitselt vee keskel ja ujus edasi-tagasi. Otsustas siis vastaskaldale minna ja sinna ta pikemaks ka jäi. Ehk tegi mõnest õunapuust pliiatsit? 😀

Elamus oli igal juhul vapustav! Mu esimene päris elus kobras!
Lähme teda kindlasti veel vaatama. Isegi kui pildid tulevad nii udused, kui seekord või kui neid ei tule üldse, on kopra nägemine ikkagi selle puhkuse suursündmus!

Advertisements

One thought on “Äratus kell 4:00!

  1. Vahva! Rõõmustan koos sinuga, peaaegu nagu oleks ise ka kobrast näinud! 🙂 Mul pole seda au olnud, kuigi meil “pliiatseid” näeb ikka väga tihti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s