Puhkusel, Stockholmis :)

Pärnu-Tallinn-Helsingi-Stockholm
Selline oli meie puhkuse kahe esimese päeva marsruut. Tallinnas ja Helsingis tegelesime pmst. ainult söögi ostmisega – kuhjaga maasikaid, mureleid, ämbrikesega kanakoibi ja piima ka. Helsingi mõnusaim kingapood Marski (kingad on riiulites vastavalt numbrile, mitte mudelile!) oli seekord pettumus. Aga sissesõit Helsingisse oli tänu USA sõjalaevale huvitav ja tänaval oli eriti ilusate kuldsete püramiididega gelatokäru.
gelatoTekitame endale traditsiooni, et sõidame Stocki puhkusele Viking Line`ga. Seal on rõduga kajutid, sellepärast. Sügisel seilasime niimoodi esimest korda. Lihtsalt suurepärane on minna ükskõik mis ajal oma rõdule ja välja vaadata.

rõdu

Sügisel oli udu, saared vaevalt paistsid ja laeva udupasun tuututas kogu aeg. Nüüd, suvel, oli aga võrratu päikesetõus. Kell sai helisema pandud 4:10 ja meile üllatuseks saabus laev just sel ajal Mariehamni. Päike hakkas tõusma, kaugemal oli tihe vihmasadu ja taevas kaardus kaks vikerkaart. Vapustav vaatepilt! 2
3
4
Selliste hommikute nimel tasub vara ärgata!

Tänu rõdule me laeva peal ringi ei käinudki. Kogu tähelepanu kulus suure vee vaatamisele 🙂 Kui lahe oleks puhata hotellis, mille akna taga ongi vaid vesi ja laevad!

1
5
Vikingu laevad randuvad keset Stockholmi linna ja üsna Hammarby lähedale. Seega polnud meil elamiseni minekuks vaja ei bussi ega tunnelbanat. Pooletunnine jalutuskäik, pisike laevasõit ja kohal. Hammarby sjöstadis kolmnurkselt tiirutav laev on kõigile tasuta 🙂
teekond
tee
sjö
Kui ühes kohas juba mitmeid kordi olla, siis tekib “home, sweet home” tunne. Nii ka meil Hammarbys jalutades ja elades. Praegusel ajal on siin väga vaikne – puhkuste kuu ja kõik, kel võimalus (ja tundub, et enamusel rootslastel on selline võimalus), on suvitama sõitnud. Seega jalutame siinkandis vaid mõnede üksikutega, kel linnas veel asju ajada.

Aga Skansen on paigal ja nagu kõigil viimase aja kevadetel, on ka seekord ilvestel pojad. Paraku on palav päev ja kaslased polnud kuigi altid ennast näitama. Pisikesi nägime ka ainult kaugel rohu sees ukerdamas. Hundid magasid, karud olid kuskile kadunud. Ainult metssead olid aktiivsed ja lambad määgisid üksteise võidu.
Me ei jää siia kauaks. Väsimus murrab ja enne kui poed suletakse, on vaja ka ninaesist osta. Selliseid asju, mis kodus tavaliselt olemas on, aga võõrasse korterisse saabudes varumist vajavad – sool, kartulid, või, kohvi – elementaarsed asjad.
6
7
8
9
Esmaspäevaks on lubatud vihma ja seda me ka saame. Käime korraks poes, sest teleka puldil on patareid tühjad ja uskumatult nõme on kogu aeg telku ja diivani vahet joosta! Vanasti kahe programmiga oli see ok, aga kui neid on 30 ringis… 😛 Tegelikult polegi kahju, et see päev selline vihmane on! Saab tõesti puhata! Lugeda, mureleid süüa, kaneelisaiadega maiustada. Õhtuks teen köttbullareid – võtsime selleks isegi viina kodust kaasa, et mitte siin alkoholipoodi külastada (sügisel käisime ühes, kohe oli üks noormees juures ja hakkas uurima, mida ja millist me soovime. Kui ütlesin, et viina ja pole oluline millist, sest vajame seda lihapallide jaoks, siis vaatas mind uskumatu näoga a la – ma tean küll, mis te sellega tegelikult teete, aga ok, olgu siis lihapallid…).
Ahjaa – kohtasin täna esimest umbkeelset rootslast! Toidupoes on postilett, kus müüakse marke ja võetakse pakke vastu jne. Naine, kes seal oli, ei saanud sõnastki inglise keelest aru. Isegi siis oli raske kui kirjutasin paberitüki peale numbri 20 ja näitasin marki. Tahtis mulle 2 tükki anda… Huvitav.
Ja veel midagi – meie elamise ja söögipoe vahele jääb kolm toredat asutust: lemmikloomapood, 24h ööpäevas avatud treeningsaal ja Max burger. Poodi minnes nägime läbi akna, kuidas mehed trennis higistavad ja tagasi tulles arvas minu mees, et peaks ostma mõned burksid ja neid sinna akna alla sööma minema 🙂

6 thoughts on “Puhkusel, Stockholmis :)

  1. Tõepoolest naudin kõiki reise koos teiega! Kui ise ei pääse, siis reisikiri aitab nukrust leevendada … eriti veel siis, kui see on sedavõrd hästi kirja pandud, nagu Sina seda oskad! Ja noh, mõni koht tuleb ju ka tuttav ette ning siis läheb süda kohe eriti soojaks!
    Mõnusat rändu!

  2. Stockmanni 😀 Jah, see linn on igal aastaajal ühteviisi ahvatlev ja mõnus!
    Elina – üle hulga aja on jälle huvitav kirjutada… Natuke roostes on see kirjavärk muidugi ka 🙂

  3. No lõpuks ometi! Olen su reisikirjade suur fänn ja neist endale ka ideid ammutanud. Tore, et sellesuvise puhkuse ka kirja otsustasid panna!
    Muidu vaikaiv, aga andunud lugeja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s