Johan Theorin “Minevikuvarjud”

Johan Theorin “Minevikuvarjud” 438lk. Ajakirjade kirjastus
11136673_994249690599208_4457017309932520898_n.jpg

Alguses vaikselt, aegluubis ja veidi müstiliselt kulgev elu Ölandi saarel, püsielanikest mahajäätud külas, kus kadus uttu väike poiss. Hiljem üha enam pinevust ja kummalisust kruviv, kuidagi rusuvalt aeglaselt kulgev raamat. Tõeline Skandinaavia stiilis lugu, kus justkui tunned, et aeg muudkui venib ja venib, samas on see iga lehega üha huvitavam venimine. Selline lummav lugu, kus vahelduvad peatükid minevikust ja olevikust.

Raamatu kirjeldus:
„Jensi arvates olid Nilsil kõige suuremad käed, mida ta eales oli näinud, ning hetkeks kaalus poiss võimalust tagasi pöörduda, kuid mõistis siis, et plehkupanekuks oli juba liiga hilja …“
Ühel erakordselt udusel pealelõunal kaob väikesel Rootsi saarel Ölandil jäljetult kuueaastane poiss. Perekond, politsei ja vabatahtlikud otsivad teda päevi, kuid edutult. Arvatakse, et poiss suundus udus mere poole ja uppus.
Kakskümmend aastat hiljem ilmub äkki välja poisikese sandaal. Poisi ema Julia pöördub tagasi oma lapsepõlvesaarele ja üheskoos oma isa, vana merekapten Gerlofiga hakkavad nad vana lugu uuesti uurima.
Jälle on liikvel legendid kurikuulsast ölandlasest, Nils Kantist, keda kartis kunagi kogu küla. Mees on juba ammu surnud ja mahagi maetud, kuid sellegipoolest räägitakse, et vahel jalutab ta videvikutunnil Ölandi loopealsetel.
Rootsi põnevus- ja kriminaalromaanid on üle maailma tuntud. „Minevikuvarjud“ on põnev lugu, mis vahepeal ka õudseks kisub: siit ei puudu laibad, mahajäetud ja kummituslikena näivad majad ning tontlikud minevikuvarjud.

johan.jpg

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s