Midsommar Sigtunas

Oleme tavaliselt puhkusel just siis kui on Jaanipäev. Nii ka seekord – Rootsi Midsommar oli seekord reedel, 22. juunil.
Otsustasime seekord Skanseni asemel Sigtunasse sõita. Lihtsalt sellepärast, et Skansenis on alati koos hiiglaslik rahvaste paabel, nii et pole ruumi istuda ega astuda.

Sigtuna buss oli ka täis, aga jõudsime kohale just õigeks ajaks – kui rahvatantsijad kaunistatud meiupuuga linnaväljakule saabusid. Vaatasin, kuidas seda püstitati, rahvast, kes oli end ümber ehitud puu piknikule sättinud ja inimesi, kes ümber selle laulsid ja tantsisid ja mõtlesin, et meilgi võiks olla selline Jaanipäev, kus pühad ei võrduks õllekaanimisega, vaid pereringis ja sõpradega laulmisega ja tantsimisega. Võtaks rootsi Midsommarilt laulud ja tantsud ja piknikud ja meie lõkke ja oleks imeline püha! Lynx mõtles ilsmelt midagi sarnast, sest teatas, et kui me nüüd nende postile tule otsa paneks, saaks lõket ka 😀

Maipuu ümber oli iga ruut inimesi täis, nii et jalutasime eemale ja sättisime endid vee äärde ristikuväljale. Istusime maha, võtsime oma võikud ja kirsid ja joogid välja ja tundsime endid mõnusalt! Päike kõrgel taevas, rõõmus rahvas ümberringi jalutamas, kajakad vee kohal kisamas – idüll 🙂

Kõhud täis, läksime Sigtuna vahele jalutama. Ja kohtusime kõige suurema ja sõbralikuma kassiga, keda me eales näinud oleme! Mina ei pannud teda alguses tähelegi, aga kui mu mees kiiss-kissitama hakkas, siis ta saabus – suur, tõesti suur kass, kes kukkus kohe nühkima ja nurru lööma. Lõpmata armas tegelane 🙂 Kohtasime teda kahel korral ja rõõmustasime vastastiku kohtumiste üle 🙂

Mõne tunniga oli meiupuu laune ja veeäär rahvast tühjaks jäänud. Turistid olid lahkunud ja oma rahva pidu oli kolinud aedadesse. Sealt kostis laulu ja naeru.
Me ei olegi nii tühja Sigtuna peatänavat näinud!

Mõningase otsimise peale leidsime ühe kohviku, mis veel lahti oli ja Lynx sai oma igatsetud kohvitassi kätte 🙂

Kell hakkas küll juba kaheksa saama, aga mõtlesime, et käime enne ärasõitu veel ka kirikuaias. Sigtunas on armas kirik ja seal ümber pisike ilus surnuaed. Vana kiriku varemedki uhkelt eksponeeritud.

Kiriku kõrvalt leidsime tõeliselt uhke heinamaa, täis karikakraid! Hommikul oli seal ilmselt palju rahvast olnud, sest karikakrapärgi oli peas paljudel ja jäljedki väljal näitasid seda. Samas – olen üsna kindel, et selle ideega need lilled sinna külvatud olidki!
Me tegime neist muidugi miljon pilti, sest iga uus õis tundus kaunim kui eelmine 🙂

Kui bussipeale minema hakkasime, siis imestasime koos, et plats, millel suur pidu oli olnud, oli praktiliselt puhas! Mõned ükskikud salvrätid ja paar pudelit oli maas, aga kõik inimesed olid oma piknikujäägid ise ära koristanud! Õppimisekoht. Taaskord..

Õhtul tegime endale siinse puhkuse traditsiooniks saanud puuviljasalatit:
pool meemelonit
pool oranži sisuga melonit
veerand arbuusi
1 mango
maasikaid ja mustikaid
Tükideks, segada ja supilusikaga sisse ampsata 🙂 Mmmmmõnus!
Kui saaks kuidagi kaasa võtta siinsetes poodides müüdavad valmis ja mitte seest mustaks tõmbunud mangod! Need on lihtsalt võrratud ja ajavad hirmus kadedaks..

Advertisements

5 thoughts on “Midsommar Sigtunas

  1. Eestlastel oleks tõesti üht-teist õppida. See meie jaanik on tõesti enamuses selline, et ….joome palju jõuame ….. Kenad pilid.

  2. No küll on hää, et keegi mu näovärvi ei näe, kui ma seda blogi loen ja piltidel end unelemise teedele kanda lasen ning … Sigtuna on see paik, kuhu tagasi igatsen !
    Ms. seda puuviljasalatit tahaksin ka maitsta ja ehk teisedki …. äkitsi võiks seda retsepti esitleda ka IT Tervislike toitude teemas ?

  3. Jah, Elina, see on tõesti hea salat. Samas – mis retsept see nii väga on.. Lõigud lihtsalt igasuguseid puuvilju ühte kaussi kokku ja segad segamini 🙂 Aga kui sobib, siis võin küll Isetegijasse ka kirjutada 🙂

  4. Muidugi lisa Isetegijasse ! Mõnikord ongi ju nõnda, et seda nö kõige lihtsamat salatit ei tehta kuigi sageli (kui üldsegi) just seepärast, et tahetakse teha ja külalistele pakkuda midagi `erilist`. Kui aga pakud külalistele suvel nt lihtlabast rabarberikisselli ja pannkooki või mannaputru, ohatakse nostalgianoot huulil, et … mmm – nagu lapsepõlves maal vanaema juures !
    Lähen nüüd ka üht lihtsat salatit kokku segama.
    Mõnusat suve täis rõõmsaid üllatusi !

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s