Stocki puhkus :)

16. juunil istusime Pärnus bussile ja soovisime teineteisele ilusat puhkuse algust! Kauaoodatud kaunikene oli lõpuks kätte jõudnud. Kohvrid olid bussi pagasnikus ja meie saime endid mõnusa toolile sirutada ja Tallinna poole sõitma hakata. See on hea tunne – vajud tooli sisse ja hingad sügavalt välja – mmmmmmm… Ja siis kostis otse meie eest, kõvasti üle bussi naisterahva paaniline karjatus: “Issand jumal, mida sa TEED??? Jumal küll, MIDA sa tegid??? Issand jumal, ära TEE NII!!!”
Tapetakse?
Ahistatakse?
Ei. Ühe ülihoolitseva mamma lapsuke oli oma lihapiruka toetanud bussiistme küljes oleva klapplaua peale..
Kisa jätkus täiest kõrist: ” Seal on batsillid!!! Ära MITTE KU-NA-GIIII seda enam tee! Issand jumal küll…!” Jne.
See katastroof sai õnnelikult läbi, laps jääb ilmselt ellu ja umbes 35-aastane mamma kaotas ilmatuma palju närvirakke.
Kuni veidi aja pärast helises tal telefon. Ja siis hakkas ta üle tere bussi kedagi kamandama: “Ära mine! Ära hakka SINNA minema!!! ÄRA MINE sinna! Ära mine..” Jne jne. Kõne katkes, helistas tagasi ja lasi sama juttu edasi. Ikka ära mine ja ära mine.
Kõige selle peale oleks ise ka tahtnud röögatada “Issand jumal küll!!!”
Ok, meie veetsime selle kiunuva häälega prouaga koos 2 tundi, aga ned lapsed ja võimalik et ka üks õnnetu mees elavad pidevalt koos temaga. Metsik elu!

Tallinna jõudes vaatasin taevasse ja nentisin, et on ikka ilus lennuilm küll. Paar heledat pilvetriibukest ja sinisinine taevas!
Veetsime mõned tunnid lennujaamas, läksime lennukile ja lendasime pilvedesse. Taarusime niimoodi Stocki poole ja kohale jõudes võttis meid vastu korralik padukas. Aga miski ei suuda rikkuda inimeste tuju, kelle puhkus just algas!
Arlanda Ekspressiga sõidavad kõik terve suve kaks ühe hinnaga, nii et seegi oli hea uudis.
Hotellis anti meile 13. korruse tuba ja see oli suurepärane! Õnnelik number ja piisavalt kõrgel, et Stockile avanevat vaadet nautida.
Maksime poole toarahast ära ja seadsime endid sisse. Tõime poest vajaliku söögikraami ja leppisime kokku, et sel päeval välja ei lähe. Saame puhata, jalkat vaadata ja ei ligune märjaks.

Kella 21 paiku helises toas telefon. Toru otsas retseptsiooni härra ja ette-taha vabandades kurtis, et maksmisega on eksitus tekkinud, et ta ei lugenud üle, palju ma talle raha andsin ja nüüd on osa kassast puudu. Õnneks oli mul hotelliraha eraldi ümbrikus, nii sain asja kohe üle kontrollida ja seal oli tõesti liiga palju järel. Läksin alla retseptsiooni, vabandasin mitu korda, härra vabandas mitu korda ja saime asjad selgeks.
Järgmisel hommikul oli ukse vahel kiri: palun kontakteeruge retseptsiooniga, teie arve on ületanud ettemaksu. Misasja??? Kirjal toanumber 311, meil tuba 1311. Viisime kirja alla ja saime jälle mitu vabandust 🙂

Järgmisel õhtul tuppa jõudes ootas meid ees kena puuviljavaagen tervitustega retseptsioonist 😀

Laupäevane vihm asendus öise udu ja hommikuse päikesega.

Pühapäeval jalutasime mööda linna ja ei suutnud kuidagi uskuda, et me olemegi jälle oma Stockis, puhkuse alguses. Naljakas on see, et siin pole suvehooaeg veel alanud! Enamus tänavaäärseid kohvikuid on veel kinni, inimesi on vähe. Küllap algab suur rahvaste rändamine peale Midsommarit.
Istusime ühes lahtiolevas veepealses kohvikus, rüüpasime siidrit ja kohvi ning toitsime muffiniga parte. Kõik oli imeline kuni Lynx luges telefonist uudiseid.. Raivo Järvi on surnud! 😦 Nii uskumatu ja kurb uudis, et tõi kohe pilvedest maapeale tagasi. Minu lapsepõlve suured lemmikud: Kass Artur ja onu Raivo, Leopold ja onu Raivo.. Ja nüüd!? Kohutavalt kurb..
Kuskilt lugesin ilusat järelehüüet – onu Raivo on nüüd kass Arturi juures!

Esmaspäeval tegime tõelist turisti. Läksime sightseeingu paadiga sõitma 🙂 Muide – neil paatidel on nüüd ka eestikeelsed audiogiidid peal, nii et sõit on veel mugavam kui enne. Huvitav, kas hop-on, hop-off bussidel ka eestikeelne giid peal on.. Igal juhul mõtlesime, et me polegi kunagi Stockis selle bussiga sõitnud, võiks ära proovida!

Peale laevasõitu avastasime endi jaoks ühe uue saarekse, kus me enne käinud polnud: Kastellholmen. Mõnus istumine kaljudel ja hea vaade Gröna Lundile ning edasi-tagasi siblivatele laevukestele.

Tagasiteel kohtasime ka üht kaunist autot 🙂

Teisipäeval sõitsime Uppsalasse.
Oleme sealt kunagi ekskursioonigruppidega läbisõites peatunud, aga lihtsalt niisama päeva veetnud pole. Rongile pidime jooksma ja kohti polnud seal enam mujal kui restoranvagunis. Seega istusime kogu see 50 minutit Lynxi kohvitopsi taga ja baaridaam käis kogu aeg kontrollimas, kas meil on ikka topsis kohvi või hoiame niisama kohta kinni. Tühje laudu oli seal küll, aga regel on selline – ilma söögi-joogita seal ei istuta.

Uppsalaga tutvumist alustasime kindlusega. Üleval mäe otsas oli kole tuul, aga vaade botanikaaiale oli ilus!

Botaanikaaiad on ühed imelised kohad! Nii palju lilli koos sordinimedega, põnevaid kujundusi, võimalusi õisi ja lehti pildistada. Lisaks uhkelt laulvad linnud.

Jalutasime läbi vana kirikuaia ja surnuaia Uppsala suure kiriku juurde. Saime sinna sisse ja nägime nii võimsat ehitist kui ka ühes nurgas olnud ristimiskleidikeste näitust.

Jõe ääres lootsime kohata pisikest tuurilaevukest, aga ei olnud ei laeva egamingit infot, mis ajal ta tulla võiks. Kuna Stockis ei olnud veel hooaeg alanud, siis oli ehk siingi sama teema ja kõik oli kuskil ootel, et peale Midasommarit välja hüpata ja tegusid tegema hakata 🙂

Linn ise näeb aga armas välja ja jalgrattaid on siin mustmiljon!

Ärasõitu saime oodata pea tund aega, sest rong jäi mingi teepeal toimunud õnnetuse tõttu hiljaks. Peaaegu oleksime ka Stockis tunnelbanatupikusse jäänud, aga pääsesime sealt ikka väikese ajavaruga läbi – teekorrastuseks suleti liin kümneks minutiks. Üsna kohe peale meie läbisõitu.

Kõik päevad on olnud suured kõndimispäevad. Sammulugeja on õnneks kaasa, nii et saame skoori siia ka kirja panna:
Pühapäev: 15673
Esmaspäev: 10877
Teisipäev: 21878

Advertisements

One thought on “Stocki puhkus :)

  1. Väga mõnus, et Stoci puhkusejutt on jälle ilmuma hakanud! Vahvat puhkust teile! Loen suure huvi ja rõõmuga ja pisikese masina pildiga meenutad mulle Sitsiilia reisi, seal oli sellised sõiduriistu paljupalju. tuevalge

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s