Nägime Kuningannat!

See oli nüüd SEE päev kui me tõepoolest oma silmaga Kuningannat nägime!
Hommikul vaatasime telekast pidulikku jumalateenistust. Kuna prints Philip sattus põiepõletikuga haiglasse, siis oli huvitav näha, kes istub Elisabethi kõrval. Ühel seltsidaamidest oli see au.

Kell 12 läksime hotellist minema ja sõitsime Mallile võimalikult lähedale. Siin polnudki vaja kaarti vaadata, et kuhu suunduda. Kõigi teed viisid sel hommikul ühes suunas. Sättisime endid ühte kohta tee äärde seisma ja ootama. Aega oli veel üle pooleteist tunni. Tee ääres seisvad politseinikud lõbutasid rahvast. Võtsid laulu üles, juhatasid “koori”, tegid võistlust parema ja vasema teeääre rahva vahel, et kes kõvemini skandeerib. On vast lahe kui on sellised politseinikud 🙂

Iga mööduv politseinik ja hobune said suure kisa ja lipulehvituse osaliseks. Rahvas nautis südamest 🙂
Inglased on ikka ülimalt viisakas rahvas – keegi müksab kergelt külge, kohe hüüatatakse “oh, I`m sorry!”. Igaüks püüdis võimalikult vähe ruumi võtta ja kui pildistades kaamera teise ette tõsteti, siis ka kohe vabandati. Samas – meie ees seisid 5 prantslast. Kaks pikka noormeest seisid peaaegu et esireas, ühel oli seljakott seljas ja sellega nühkis ta ühe inglasest proua külge, kes püüdis ennast aina koomamale tõmmata, et tüüp oma seljakotiga ära mahuks ja hiljem minu ema külge. Aga eestlane ei ole nii viisakas kui inglane, nii et mu ema lõi oma küünarnuki koti ette ja “vaene prantslane” sai hirmasti häiritud, et ta ei saanudki enam oma kotiga ühele ja teisele poole nühkida.

Peale pikka-pikka kohapeal tammumist nad lõpuks saabusid! Koos esimeste vihmapiiskadega, aga seda ei pannud enam keegi tähele.
Uhke orkester (on neil hobustel ikka närvid, kelle seljas kõik need suured trummid ja pasunad sõidavad!) ja tähtsad kaarikud nende järel.

Esimeses tõllas sõitsid Kuninganna, prints Charles ja Camilla. Hiljem öeldi telekast, et aastat 10 tagasi poleks selline pilt eales võimalik olnud, et Kuninganna ja Camilla istuvad kõrvuti tõllas! Aga ajad muutuvad ja nüüd tundus see nii loomulik.

Teises tõllas sõitsid William, Harry ja Catherine.

Ja siis oligi see, mille nimel tunde seisti, läbi. Minutiga!
Rahvas lasti Mallile ja kõik suundusid rahulikus ja rõõmsas rivis palee poole – kuninganna pidi ju rõdule lehvitama tulema! Meie näksisime fish and chipsi ja sättisime ennast suure puu alla suurt ekraani vaatama, et lehvitamist näha.

Mall oli paksult rahvast täis ja suured lipud nägid nii uhked välja!

Tundus, et vanade sõjalennukite ülelend meeldis Kuningannale eriti, sest ta tõstis tunnustavalt näpu püsti ja naeris päris laia naeratust.
Meie keerasime ninad Trafalgari poole. Vaatasime selle üle ja suundusime Oxford Streeti poole. Käisime sees mõnes poes ja proovisime natuke riideid, aga kuna kogu olemine oli nii märg ja vihmane, siis polnud erilist šoppamise hoogu sees. Niisiis – kodinad kokku ja kodupoole.
Telekast ootasime igal täistunnil, et ehk tulevad kuskilt mingid uudised, aga alles kell 22:00 on neil siin päevauudiste aeg! Lasti kaua oodata.. Aga saime uuesti päeva üle vaadata.

Advertisements

One thought on “Nägime Kuningannat!

  1. Lausa ootan su postitusi iga päev. Kahju, et varsti koju sõidate. Lugu politseinikest on lahe! Hoiavad rahvast ohjes, et igav ei hakkaks oodates. Mulle meeldib, et inimesed kaunistavad maju, kannavad lipukirjades särke ja on uhked oma riigi üle. Mis siis, et Eesti on väike ja vaene, meil on paljugi, mille üle uhkust tunda. Peame õppima seda välja näitama, ehk märgataks meid siis maailmaski rohkem.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s