Vesine päev

Avasin hommikul silmad ja nägin halli taevast ning vihma. :S
Juba teist päeva sööme inglise hommikusööki – muna ja peekonit 😛 Lisaks kena kodumaist salatit tomati, kurgi, õuna ja sibulaga inglise jogurti kastmes.

Täna on suur päev, kus toimub Kuninganna Teemantjuubeli regatt Thamesil. Vaatame koha välja, kuhu tahame hiljem paate vaatama minna ja suundume Oxford Streetile, et natuke šopata. Seal on pood nimega Evans, kus müüakse suuremale jalanumbrile mõeldud kingi ja ka riideid üle 46 suurusnumbri. Jube hea oli kingi proovida! Enamus tundusid nii suured 🙂 Eestis on kõik väiksed 😛
Enne kui me Londonisse sõitsime, tuli Facebookis jutuks, et Eesti poes tellivad Inglismaalt odavaid kingi ja müüvad siis kallilt maha. Et parem on juba Inglismaalt otse tellida. Jah, olen nõus küll, aga ei kujuta ette kuidas tellida jalanõusid nii, et proovida ei saa? Tellid – proovid – ei sobi – saadad tagasi – saadetakse uus number – proovid uuesti jne? Täna poes olid mulle näiteks parajad nii number 10 kui number 7 kingad.. Pluus võib istuda nii ja naa, aga kinga ju ei kanna kui see on natuke napp või kergelt suurevõitu.
Igal juhul lõppes minu suur šoping Londonis terve paari rihmikutega. £22, mitte £5, aga ma olen väga rahul 🙂 Ema sai 2 paari – selles poes oli ka spetseiaalselt laiadele jalgadele mõeldud kingi. Vägev!

Ma olen nii vaimustuses neist punastest bussidest, mis igal pool sõeluvad! Need oleks justkui kõik kuskilt filmist või muinasjuturaamatust, mitte tavaline linnatransport 🙂 Lisaks lippudemeri ja igalt poolt vilksatav kuninganna nägu.
Mõtlesin täna, et mida küll Inglismaa turistile müüks kui neil oleks vabariik nagu iga teine maailmas? Presidendi pilti? Hahahaaa… Vabariiklastel palun mitte pahandada, aga minu meelest on rahvas, kel on kuninglik perekond, õnnega koos! Ühest küljest ärilises mõttes ja teisest kohast – kui uhke võib olla teadmine, et sul on oma kuningas, kuninganna, printsid ja printsessid. Nagu tõelises muinasjutus. Inimesed, kelle üle olla uhke, iidsed suguvõsad. Mitte iga 4-5 aasta tagant valitavad uued presidendid, kellega ei suuda veel harjudagi enne kui tuleb uus ja “huvitavam”.
Ok, aitab poliitikast!
(Emale oli kõrvaarst öelnud, et teie kõrvavalu on tingitud sellest, et kuulate liiga palju poliitikat. Vähem ärritust ja kõrvanärvid rahunevad maha. Vat selline diagnoos ja ravi.)

Kell oli juba niikaugel, et oli aeg Thamesi äärde suunduda.
Leidsime metroojaama, sõitsime ühe ülimalt täistuubitud kilukarbiga ühe peatuse ja järgmisega kolm peatust otsa. Astusime vagunist välja ja sattusime järjekorda. See oli inimjõgi, mis viis Thamesini, Vauxhalli silla juurde. Enda imestuseks leidsime silla üsna tühjana, nii et jäime sinna seisma. Ja kohe oli politsei jaol ja käsutas kõik seisjad liikuma – sillale ei tohtinud seisma jääda! Turvalisuse kaalutlustel. Küll aga said otse silla ääres, esireas, olla need, kes olid sinna piletid ostnud.
Liikusime siis vooluga koos edasi-tagasi ja ühel hetkel rahvas enam ei liikunud. Silla ääred võeti täis ja politsei võis karjuda palju tahes – keegi ei mõelnudki ära minna. Meie ette jäi seisma üks lõbus naispolitseinik, kes nentis rõõmsalt fakti, et nemad ei suuda inimesi siit enam ära ajada. Hüüdis mitu korda raadiosse “saadš-saadš”, aga bossil oli ilmselt muud teha kui raadiole vastata.
Meie ees seisis üks kolmene seltskond, kes olid jube pahased – nad olid tulnud kogu tee Towerist kuni Vauxhallini ja pmst. igal pool oli pääs Thamesini piiratud. Sisse said vaid need, kes olid endale kuskilt piletid ostnud! Ka see politseinik imestas taolise korralduse üle, et miks küll nii.. Aga eks see ole ju hea võimalus raha teenida.

Politseiboss ärkas lõpuks ja andis kõigile kõva käsu sild täiesti puhtaks teha ja otsad kinni panna.
Ühesõnaga lükati meid õrnalt sillalt minema.
Me otsustasime, et sõidame ära hotelli, teeme endale mõnusa pidusöögi ja naudime esirea vaadet kogu üritusele. Ja see oli oi kui õige otsus! Me nägime kogu üritust nii külg- kui pealtvaates, kõigi näoilmeid ja igat laevukest, mis seal regatil seilas. Lisaks jäime me täitsa kuivaks. Aga vihm, kurivaim, lisas tund-tunnilt aina hoogu.

Sõime maasikaid vahukoore ja biskviidiga, munavõiga röstsaiu ja klõpsasime telekast pilte 🙂
Regatist osa võtvad alused olid jagatud nö. teemade kaupa: töölaevad (tuletõrje, politsei), reisilaevad, vanad laevad jne. Kuninglik laev oli tõesti kulla ja karraga kaetud ja üliuhke! Kuninganna valges kostüümis, Camilla luukarva ja Katherine erepunases.

Vihma aina kallas ja kallas ja lisas aina hoogu! Kuninganna seisis vapralt kogu regati aja ja lisaks veel üle tunni aja lehvitades kõigile temast mööduvatele alustele. Lõppakordiks oli laev sümfooniaorkestriga, mille laele ehitatud poodiumil laulis täiesti märjaks ligunenud koor oodi kuningannale. Lahtitõstetud Thamesi sillalt lasti rakette ja kõlasid aupaugud.

Peale kolme tundi vihma ja tuule käes püstiseismist ja lehvitamist, jõudis see uhke daam veel naeratadagi!

Siin on pisike ülevaade, milline see kaunis üritus oli:

Uhke sündmus, mille õnnestumiseks olid tuhanded inimesed andnud endast kõik ja mille ebaõnnestumiseks andis ilm endast kõik. Õnneks tegid kõik vaprat nägu ja reporterid teatasid isegi, et neile just selline ilm meeldibki!

Päeva lõpetuseks näidati filmi, kus Take Thatist tuntud Gary Barlow ja Andrew Lloyd Webber tegid koos laulu kuninganna teemantjuubeli auks. Mitte lihtsalt laulu, vaid kuidas Gary sõitis läbi palju Inglise asumaid, lindistas seal kohalike muusikat ja laulu ning miksis sellest kõigest lõpuks kokku ühe südamliku muusikapala.
Ma ei suutnud kogu filmi youtubest lida (sest see tasuks vaatamist!), aga jupikesi leidub, nii et kel huvi otsige: Gary Barlow “Sing”.

Saalomoni saarte politseiorkester, Aafrika lapsed, Jamaica trummimehed, Sidney sümfooniaorkester, Keenia slummitrummarid, kes olid kõik oma muusikaintrumendid teinud prügist jne. Südantsoojendav lugu, video on siin ja sobib suurepäraselt seda ilusat päeva lõpetama:

Advertisements

2 thoughts on “Vesine päev

  1. Inglismaa on imeline.
    Ja mida turist sealt kaasa tahaks osta – pisikesi punaseid busse ja telefoniputkasid ja lahedaid armsaid majakesi/tänavaid 😀 Ja kindlasti kuningliku perekonna pildi 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s