Ei jõua ehk jutulinnu jõud on lõppemas.. (varasem jutuke)

Eelmise nädala alguses kirjutasin selle jutu. Jäi pooleli ja avaldamata.
Hmm.. kui vanasti kirjutati endale sahtlisse, siis mina kirjutan nüüd siia blogi mustanditesse. Terve rivi jutte juba seal. Seismas, avaldamata. Ju ootavad oma aega.

21.12 kirjutasin sellise loo:

Mitu päeva on jõuludeni? 3.
KOLM päeva! Seda on liiga õudne mõelda! Ideaalses maailmas oleks veel kuu aega aega. Aega selleks, et remont lõpetada, et kodu koristada, et kaunistused üles panna. Selleks, et nautida ja rahulikult mõnuleda.
Reaalses maailmas venivad meie päevad kella 2-ni. Päeval tööl, seitsmeks koju, õhtusöök ja remont-remont-remont. Kella 2-ni välja. Jumal tänatud, et me ei ela korteris! Naabrid oleks meid selle südaöise kolkimise peale juba ammu õhku lasknud. Kell kaks võib naelu taguda ja puurida, kell kolm tekkinud sodi tolmuimejasse tõmmata. Ainult kass vahib pahuralt ja uniselt uksel.

Eile tegelesime terve õhtu liistude panekuga. See polnud sugugi nii lihtne kui me arvasime! Liistu all pole paks plaat ega sein, vaid roovitus ja õhtuke vineer, seega nägi Lynx hullult vaeva, et liistud üldse kinni jääks. Pikad kruvid, liistujupikesed kruvikohtade alla. Naelakesi tuli teatud nurga all lüüa, et need seinani ulatuksid. Akna- ja ukseliistud olid tänu roovitusele ja plaadile nüüd piitadest 2,5 cm kaugusel. Need vahed katsime liistudega. Õhku ju liistu ei kinnita, nii et oli sealgi vaja aluseid võluda ja kruvidest tugesid tekitada.
Remontija suurim abimees on valge akrüül, mis kattis kõik väiksemad ja suuremad vales kohas olevad praod ja lõhed. Üks tõsiselt hea asi!

Ilm on täielik saast. Pidevalt umbes +5C, vihm ja veel rohkem vihma. Õhtul heidad voodisse ja vihm peksab vastu akent. Tassisime oma madratsi remondi ajaks elutoa põrandale. Selles mõttes on mõnus, et kui teleka ees uni peale tuleb, siis saab kohe ühe sammu kaugusele voodisse vajuda. Teisest küljest ei kata toda akent väljastpoolt maja karniis ja täiesti jube on igal öösel näha ja kuulda kuidas vihm vastu akent kraabib. Lähed magama – vihm, ärkad öösel – vihm! Hommikul silmi avades oleks justkui veel pimedam kui öösel ja lakkamatu vihm aina prõmmib vastu klaasi.
Ma võin kindlalt öelda – ma vihkan vihma!!! Alati olen ma teda armastanud, mõnulenud sügistormide ajal ja nautinud tuuli ja vihmavalinguid. Nüüd ei suuda ma seda enam kannatada.
Lisaks vihmale ja tuulele lisandub Pärnus ju ka veetõus ja kuna meie pood oleks kohe laine ees, siis kaasneb iga ajakirjanduse ülespuhutud pealkirjaga, kuidas jälle Pärnu uppuma hakkab, ka kodune paanika. Paanitsejaks ema, kes laseb mul söögi alla ja peale veetaset kontrollida ja pidevalt poes asju üles tõstab. Ok, parem karta kui kahetseda, aga pole mõtet lolliks minna kui 140cm veetõusu puhul närvitsetakse. Poeni jõuab vesi alles 190 cm tõusuga.
Napakas ajakirjandus! Kirjuta pealkirjaks: on oodata veetõusu kuni 160cm. Ei, nemad kirjutavad ülepäeviti – Pärnut ähvardab uppumisoht! Ja siit palve kõigile tuttavatele ja sugulastele – ärge palun küsige mult enam kõrgel meil vesi on või kas me juba upume! Veel mõni selline küsimus ja ma ütlen küsijale halvasti! Vabandust..

Lõppkokkuvõttes olen ma väsinud segadusest ja remondist, tüdinud veepaanikast, vihkan vihma ja ei leia mingit jõulutunnet!
Isegi Pärnu linn on nirult kaunistatud. Mõned haledad sinised ja valged tulukesed, pimedad pargid, kus on kokkuhoiu mõttes laternatest lambipirnid välja kruvitud. Akendel on vähe kolmnurki, mõned üksikud valgusketid põõsakesele toetatud. Linnaaednik kirjutas ajalehes, et “jah, meil laos on igasuguseid ehteid, aga ega neid ei saa kõiki välja panna”??? Mis tähendab, et ei saa kaunistusi välja panna? Miks neid peab Jõulude ajal laos hoidma? Oleks lambivalgustki, lumevalgust ju ei jagata. Ilmselt lihtsalt ei viitsita. Või hoiti töömeeste arvelt raha kokku, et endale suurem jõulupreemia maksta.

Õhtul lähen töölt koju, vihma sajab, pargid on pimendatud, sinised tuled puudel kiirgavad külmalt ja kõledalt. Inimesed on märjad ja sorgus nagu ma isegi. Bussipealt maha minnes mõtlen alati, et peab ikka taskulambi kaasa võtma, sest iial ei tea, kas meie “küla” jaoks antakse tänavavalgustust või mitte.

Õnneks on meie tupikus jõuluusku inimesed – üks naabrimees pani ka uue valguskardina räästa alla, kolmnurgad on akendel, räästad ja karniisid on meil kõigil kaunistatud, põõsastel on tuledevõrgud, teise naabri õunapuu ümber on keritud valgusvoolik ja see on nii imeilus!
Postkastis ootab igal õhtul pakike jõulukaarte 🙂
Midagi hingele!

Veel üht toredat asja nägime nädalavahetusel Rimis – toidupanga kärusid! Saab prouade käest küsida, mida vaja osta ja siis šopata, ära maksta ja nende kärusse laduda. Tore! Väga paljud inimesed tegid seda ja ausalt – andis küll südamesse natuke jõulutunnet 🙂

Jõulukinkidega ei ole mul sel aastal vedanud – tellisin neid kolmelt inimeselt, üks pakk minuni ei jõudnud – ma ei tea, kas see teelegi pandi või nihutas EP selle vasakule, ühe kingi tegija ütles alles äsja ära, et tema ei jõua valmis (kuigi tellimus sai sisse antud juba vara-vara ja lubati kindlapeale!). Lootus on kolmandal tegijal. Loodan väga, et ühe asjaga vähemalt näkkab! Muidu tuleb hiline paanika ja seda pole vaja. Ma ei oska paanitseda ja mõttetuid ning ideeta kinke välja mõelda.

Ühesõnaga, mul on ka vist stress, aga mitte jõulustress, sest jõulud pole süüdi, et mul meeleolu pole. :S

Advertisements

One thought on “Ei jõua ehk jutulinnu jõud on lõppemas.. (varasem jutuke)

  1. Nojah, Jõul on möödas, aga tuul ja vihm endiselt alles. Ma loodan, et Sa leidsid aega pisut pühi pidada ja mingitki jõulutunnet oma kaenlas paitada. Selle tundega on tänavu kitsas, väga kitsas, ka siinkandis. Aga küll peagi jõuad kirjutada, kuidas elu edasi läks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s