3. advent..

Praeguseks olen täitsa nõus väitega, et jõuluaeg ei ole mingi rahu ja vaikuse aeg.
1. Meil on remondi hullumaja, mis kestab ja kestab ja kestab..
2. Järjest kaevatakse üles riigiskandaale, mis rahva tuju ära rikuvad – hullumeelsed sissekirjutused, kujutledavad rahareformid jne
3. Ilmataat on kas lolliks läinud või purjus.. Torm, vihm ja ähvardav uputus ei tohiks olla jõulukuu teema!
Küllap miskit veel..

Kolmas advent möödus meil seinaplaate mõõtu lõigates, neid seina tagudes, kaableid vedades, auke seina uuristades, tolmutades. Vähemalt nii palju, et pühapäeval oli ilus ilm ja ei sadanud, saime plaadilõikust õues teha! Tunduvalt vähem koristamist kui garaažis olnud oleks.

Niisiis – lae rullimiseks kasutasin sellist vart (muud sobivat ei leidnud):

Lynx veetis laupäeva roovitust seina kruvides ja kaablitele käike uuristades:

Kuna me krohvimist enda peale võtta ei julgenud, siis tuli appi meie isiklik ehitusmees Valeri (on ülim õnn kui oled leidnud sellise ehitaja, kes teeb tööd nii, nagu teeks enda kodu! Kes ei aja oma jurakat ja kuulab su ära ning laseb ise otsustada. Meil on siin käinud paar sellist “Mind see küll ei häiri” tüüpi ja enam ma taolisi näha ei taha!).
Ühesõnaga meie soemüüri olekud viimaste päevade jooksul:

Esimesel pildil on näha, kuidas keset müüri ilutseb mu nimi 🙂 Kunagi väiksena võtsin küünla ja kirjutasin selle sinna. Sain kõvasti pragada, aga maha see ei tulnudki. Jumal teab kui pikk iga sel kirjal oli, oma 25 aastat ehk!

Pühapäevase ilusa ilmaga lõikasime oma uusi seinaplaate. Kuusevineer, lauaprofiiliga. 250x60cm. Olen tõesti õnnelik, et enne kui järjekordse plastikust tapeedi seina oleksime pannud, sai see plaat avastatud! Puit 🙂 Kuidas tuba nüüd lõhnab!!!
Mul on kuuskedega eriline side 😉

Plaadid olid nii pikad, et parim oli neid kolmekesi lõigata.
Päeval oli Lynxil Pärnu raadioamatööride aastakoosolek, nii et hommikupoole mässasime oma perega ja õhtupoole tegutsesime mina Valeriga. Lynx pani õhtul pistikupesade toosid seina ja tuba oligi esmaspäevaseks lakkimiseks valmis!

Esmaspäeval alustasin varakult. Mõtlesin, et mis see seinte ülelakkimine siis ära ei ole – paar tundi ja valmis! Nooh, 2,5 tundi lakkisin kaht seina. Lisaks ootas veel 2 seina. Esmaspäeval rohkem ei jõudnudki.
Täna oli Lynx ka kodus, niisiis lakkisin mina seinad teist korda üle (puidu värv asendus mõnusa läbikumava valgega), Lynx pani pistikupesad paika ja võõpas soemüüri. See viimane sööb ikka vägevalt värvi! Olemasolevast topsikust jäi väga väheks, mis sest, et kirjade järgi oleks pidanud sest kaheks värvikorraks jaguma. Homme uue jahile.

Väljaspool remonti nagu polekski elu..
Tööl pole ma juba peaaegu nädal otsa käinud. Ei tahagi, ilmselt on selleaastane soomlaste kvoot minu jaoks täis 🙂
Homne nõme radikavärvimine on ootamas.. Tegutsen selle nimel, et saaks toa valmis, mööbli sisse tagasi (me magame praegu elutoa põrandal voodist võetud madratsi peal) ja kõik väiksed, toredad jõuluideed täide viidud! Pea on ääreni mõtteid täis ja paanikaosakond on juba valvel, sest jõuludeni on jäänud ainult 10 päeva!!! 10

Miljoniküsimus – miks on radikate ribid nummerdatud? Järjestikku need numbrid ju ei jookse.. Miks?

Advertisements

2 thoughts on “3. advent..

  1. Olen kauakaua säärast seinakattematerjali otsinud, äärepealt oleksin hakanud juba tellima sisevoodrilauda. Kes selliseid dekoratiivvineere toodab? Kus neid müüakse ja mis võiks üks plaat umbestäpselt maksta?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s