Remont jätkub..

Järgmine päev möödus vägevas tolmutamises ja selle tolmu kokkuajamises.
Ei tea mina, mis kopsud sel meie töömehel on, aga nina ette ta endale midagi ei sidunud. Kõndis toas nagu siil udus ja peale 5-tunnist lakilihvimist nägi välja umbes niimoodi:

Sel toal, millega me praegu jändame, on kaks ust. Üks on pidevalt kinni ja tolle praod tõmbasin ma kleepindiga üle – üllatus-üllatus, sealt ei läinud läbi ühtegi tolmukübet! Teine uks pidi aga pisut irvakile jääma, et pikendusjuhtmega valgus tuppa viia. Selle ukse ette riputasime märja voodilina. Aitas küll, aga mitte nii hästi, et oleks koridori päästnud. Siiski peab ütlema, et kahjud olid väikemad kui me kartsime ja hiljem läks koristamiseks vaid 3-4 tundi. Sellest ajast tunni võttis kindlasti ribiline radikas, mis oli vaja jupikeste haaval puhtaks tõmmata.

Pets.
Pets käis tol päeval edasi-tagasi. Sisse-välja-sisse. Üles-alla-üles. Istus sinna, kus ta raudselt ees oli – kas jalge ees või seljataga, toolil, kuhu taheti istuda või aknal, mida sooviti avada. Istus ja tukkus. Lõpuks anti kass mulle sülle sõnadega – vii ta magama! Tassisin ta magamistuppa, panin villase teki peale ja soovitasin magama jääda. Tegi pesa ära ja jäi ka! Hämmastav.. Terve ülejäänud päeva oli ta seal keras ja põõnas!
Niimoodi kordus mitu päeva sama skeem – tukkuv kass igal pool jalus, kass minu kätte, kass voodile, kass magab. Huvitav, kas ta harjub nüüd sellega ära ja edaspidi ei lähegi enam ise magama, vaid vajab kohalepanekut?
Teine turvaline koht on alati trepil. Sealt on hea toastoimuvat jälgida.

Peale parketi lihvimist tuli lakkimine. Koos vägeva lakihaisuga! Ilma haisuta lakk oli lihtsalt nii kallis, et otsustasime kannatada. Esimese päeva õhtul kütsime katelt nagu tavaliselt. Ja see oli viga, sest kui päeval oli hais enamvähem talutav, siis peale radikate soojaksminekut muutus olukord väljakannatamatuks. Süda läikis. Ema oli tööasjus sõidus, Lynx, väsind mees, magas ja mina valisin olemiseks maja pisema ruumi – WC. Avasin selle mõlemad aknad ja kolisin sinna kuduma. Seal oli mõnus – värske õhk ja suht mugav istumine 😛 Omaette vaatamisväärsus oli ühel hetkel ärganud Lynx, kes seisis tükk aega vetsuuksel ja mind jõllitades juurdles ilmselt selle üle, kas ta näeb veel und või olen mina hulluks läinud 🙂
Lakitud parett sai aga imeilus!

Järgmine töö – tapeet seina! See oli eriti põnev, sest meil pole kunagi olnud tumedat tapeeti. Kujutasin ette, et see saab üsna mõnus ja hubane – punane värv ja hele mööbel!
Töökäik nägi välja nii – meie emaga võõpasime tapeedile liimi, Valeri pani paani seina. Ja siis tekkis probleem – tapeedi ääred lõid lahti! Hoolimata suurest silumisest ja vajutamisest jäid ääred üles. Lugesime veelkord läbi rullidega kaasasolnud juhendi – kõik sai õigesti tehtud, aga miski ei aidanud! Fliistapeet, üsna paks. Ei jäänudki muud üle kui asjaga leppida.
Õhtul kui Valeri läinud oli, tõin oma nokaga PVA pudeli ja imedeime – ääred jäid kinni! PVA sobib ikka kõigeks 🙂 Muidugi polnud see kuigi mõnus, et tapeetimine tuli üle teha, aga peaasi on ikkagi see, et seinapeal midagi ei lipenda.

Pets jälgis päevaseid tapeeditöid õuest. Kõndis aknapeal edasi-tagasi, aga sisse ei tahtnud tulla. Eks mõjus ju tallegi see lakihais..

Tapeet sai lõplikult seina laupäeva pealelõunaks. Ja siis kohe saabus ka mööbel. Mina, kes ma pole mingi siidikäpp, vaid olen kogu aeg harjunud vajadusel tõstma ja tassima, pidin seekord piirduma mõne kergema mööblitüki äratoomisega, sest autojuht ei lasnud mul isegi söögilaua tooli tõsta 😛 Mehed pressisid suured tugitoolid läbi kahe ukse tuppa, mõtlesid siis, et ilmselt on diivaniga läbi uste liiga suur jukerdamine ja riskisime akna avamisega (värske tapeet ju seinas ja tuuletõmmet ei tohi tekkida kui ei taha, et tapeet alla kukuks!). Seda, kuidas diivan läbi akna saabus, oli päris põnev vaadata.

Siis tekkis olukord, kus terve tuba oli mööblit ja mööblikaste täis, aga Lynx pidi hakkama kaableid vedama – enne ei saanud kui tapeet oli seinas. Toppis kaablit läbi klaasvati ja pärast ajasid käed pinde välja. Õnneks on olemas väga nutikad põrandaliistud, kus kaablikoht lausa sees olemas. Seega ei pidanud seina maha lammutada, et toa kaabeldust välja vahetada!

Lynx sai kaablid paika, toosid seina. Põrandakoristus ja diivan ning toolid oma kohale. Lõpuks võttis tuba ilmet! Sättisime end istuma, otsustasime ühiselt, et laua jalgu tuleb lühemaks võtta, et sealt normaalselt süüa saaks.
Punane tapeet ja hele mööbel sobisid suurepäraselt! Mul on hea meel, ma ei lasnud ennast mööbli valikul ümber veenda. Ok, ta on hele ja teda tuleb rohkem hoida kui tumedat mööblit, aga ta näeb palju parem välja kui vana, tumepruun! Samas – ehk olen ma lihtsalt tüdinud sest 15 aastat kestnud vanast toasisustusest 🙂

Miks meil selle toaga nii kiire oli? Sest pühapäeval pidid külalised tulema! Oli vaja kohta, kus nad istuda ja süüa saaks 🙂 See koht sai valmis, mis sest, et toa teises nurgas olid veel kastid elutoa kapi ja telekalauaga.

Advertisements

7 thoughts on “Remont jätkub..

 1. Mina kassipidajana saan aru, et kass peab meie majapidamist enda omaks ja meid enda külalisteks, kellel ta suuremeelselt lubab siin toimetada. Ja remondi korral siis ühtäkki sellised suured ümberkorraldused! Loomulikult tekib hinges segadus ja miljon küsimust. Ei jäägi muud üle kui magada, et see aeg rutem mööduks või akna taga valvata. Aga tuba sai teil kaunis, põrand särab nagu kaunis ballisaalis!

 2. Ma lugsin tumevalge lauset: mina kassapidajana… ja no ei leidnud seost ülejäänud lausega 😀 A no hiline tund ka juba, andke andeks 🙂
  Aga ruum on aus, nagu salong kohe!

 3. Nii nagu me ise ei saa ka Pets vist enne hingerahu kui kõik on valmis ja korras ja võõras mees majast läinud 🙂 Aga toa on ta õnneks juba omaks võtnud.

 4. Väga kaunis tuba on teil nüüd 🙂 Moodne kohe 😀 Diivan/tugitoolid on vist mõnusalt pehmed, et kui vajud nende rüppe, ei taha enam püsti tõusta? 🙂

  Kiire ja tubli töö 🙂 Aga jah, vaene kass 😛

 5. Tegelikult on nii, et toolid on jube mugavad! Saab ennst sissa sisse kerida ja kohe hea on olla. Aga diivaniga on vaja veel harjuda, sest seal on palju patju, mis võtavad istumisruumi enda alla ja kui nad seljatoele tõsta, siis pudenevad maha jne 😛
  Diivan käib lahti, voodiks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s