Euro sai nüüd läbi

Kahju, et see asi nüüd niimoodi lõppes..
Getter oli igal juhul ilus ja särav ja andis endast parima. 24. kohta ei olnud me kindlasti ära teeninud. Aga nii ta läks, mis seals ikka. Vähemalt saime finaali ja see oli juba väga hea!

Minu jaoks oli ikkagi parim Kreeka. Aga laulu saab kuulama hakata alles alates teisest kolmandikust. Esimene osa on pehmelt öeldes kole.
Prantsusmaa noorelt tenorilt ootasin väga palju, aga see etteaste jäi nõrgaks. Öeldi, et tal on probleeme otselaulmisega, mis tundub kahtlane, sest mismoodi ta laval siis laulab? Ta on tenor, mitte popartist, kelle laul vabalt fonolt võib tulla. Seega peab suutma ka otse laulda. Kes tähele pani, siis kohendas ta üsna laulu alguses oma seljal asuvat kõrvamonitoride vastuvõtjat. Ma arvan, et sellega ei olnud kõik korras ja ta lihtsalt ei kuulnud enda häält. Sellest siis nõrk esinemine.

Itaalia üllatas oma keskpärase looga ja väga kõrge kohaga! Küllap nad said hulga boonushääli, et otsustasid Eurole tagasi tulla 😛
Rootsi laul kõlas finaalis paremini kui poolfinaalis. Pinget oli vist vähem kui poolfinaalis ja minu kõrv juba looga harjunud 🙂 Lootsin, et nad võidavad. Mitte niivõrd laulu pärast kui pähe tekkinud mõtte pärast – kui ühel aastal juhtub, et Rootsi selle kontserdi korraldab, siis peaks kohale minema ja ise vaatama, kuidas see melu seal saalis olles välja näeb 🙂

Aserbaidžaani võit oli minu jaoks kummaline, sest hoolimata sellest, et ma olen seda lugu mitu-mitu korda kuulnud, ei suuda ma sellest ühtki nooti meenutada.. Nende laval olek on meeles, kuldvihm ja valged riided, aga loo meloodia ei meenu! Nädala pärast ununevad ka vihm ja riided..
Kuigi – pmst. võitis ju Rootsi (laul oli rootslaste tehtud!).

Järgmise aasta lauluretsept Eestile:
1. Laulu las kirjutavad rootslased
2. Laulu peaks esitama mõni tuntud Balkani artist
3. Laul olgu maailma päästmisest või armastusest – 2012. aasta põletav teema on maiade poolt ennustatud päikesetormid. Vat neist tulebki lugu teha! Kuumusest ja kõrbevast planeedist ja meist, kes me kõik koos jõud ühendades maailma päästa suudame.
Siis on kõik korras!
Kellelgi ei teki põhiküsimust, kus asub Rockefeller street ja miks meie laul oli USA-s asuvast tänavast, mida tegelikult USA-s ei olegi 😛

Tegelikult – tore, et iga aasta maikuus on selline kirgi küttev üritus! Nädal aega põnevust ja kolm mõnusat telekaõhtut. Lisaks paar uut avastust erinevate maade artistide hulgast.

Opaaa 😛

Advertisements

2 thoughts on “Euro sai nüüd läbi

  1. Üle hulga aja tulin siia lugema ja mis ma näen: Euro kohta 999% minuga täpselt sarnane arvamus!!! 😉 Kõik on täpselt nii nagu Sul kirjas on! Mullegi meeldis kõigist rohkem see Kreeka lugu ja just nimelt lugu ise, mitte räpp. Aga üldiselt, ega see ilusat laulu eriti ära ka ei rikkunud ju, isegi sobisidki kuidagi, ei oska seletada. Sinu emal on piltide järgi otsustades tõesti väga tore reis olnud.Kõike head edaspidigi teile, tervitades , üks lugeja.

  2. 🙂 Ma kuulan seda Kreeka lugu praegugi ja iga korraga tundubki üha rohkem, et see tümpa-tümpa osa toob laulu ilusa osa veel paremini esile ja sellepärast ta sinna sobibki 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s