Viimane puhkusepäev

Praeguseks oleme juba kodus tagasi, Lynxil pool päeva töölgi käidud.
Kodus on tore ja hea, aga Stockis on..

Ärasõidupäeval, pühapäeval, lonkisime niisama mööda linna. Kella 12 paiku jõudsime ringiga kuningalossi juurde ja avastasime, et kohe varsti algab vahtkonnavahetus! See on täiesti uskumatu, aga me oleme Lynxiga üle 10 aasta igal aastal mitu korda Stockis käinud ja olnud, aga vahtkonnavahetust pole vaatama jõudnud. Seekord jäime vaatama ja õigesti tegime! Sest saime kohe täispanga 🙂
Tavaliselt on vahtkonnavahetused ilma muusikata ja hobusteta. Pühapäeval oli aga ülestõusmispühade puhul terve puhkpilliorkester hobuste seljas! Väga võimas! Ja peavad neil loomadel ikka raudsed närvid olema..

Nägime inimeste marssimist ja hobuste rivisammu ja isegi tantsu 🙂
Meie selja taga seisvad itaallased ja venelased ei saanud kuidagi muudmoodi kui aegajalt rivijooksu peale kõva häälega irvitada.. Väga matslik ja ebamugav.

Kogu see üritus kestis pool tundi ja oli väga uhke!
Minu südame vallutasid jäägitult kaks suurt ja tugevat musta hobust, kelle seljas olid trummid ja trummimängijad.
Mõned pildid:

Sõdurite kiivrid ja saapad läikisid päikeses nii uhkelt, et tekkis mõte, et neid on küll terve öö poleeritud! 🙂
Üks sädelus sai ka pildile püütud:

Meil oli sel pühapäeval veel kaks eesmärki – süüa enne ärasõitu veel üks korv ja minna kirsipuude alled vaatama – no et kas on juba täies õies? Korvid said söödud ja kirsipuud (jah, ikkagi kirsipuud, mitte mandlipuud, nagu ma alguses arvasin – õied on nii ühtemoodi! Prunus Accolade)… Ohhh, sinna oleks küll hea meelega terveks õhtuks ja ööks jäänud!
Kaks võrratut roosat alleed. Mul ei ole sõnu, et seda tunnet kirjeldada.. Ma olen alati tahtnud näha kas õitsvat õunapuuaeda või kirsialleed ja nüüd ma siis nägin! Hästi, mitte 100% õites puid. Ütleme nii, et 1/3 õitest oli veel nupus. Aga elamus oli ikkagi väga võimas!
Nii kahju, et me pidime just sel päeval kodupoole sõitma hakkama. Ma oleks tõesti terve päeva seal veetnud. Lihtsalt istunud nende kirsside all – maailm läbi roosade kirsiõite!

Siis hakkas meil kahjuks kiire. Hotelli, kohvrid kaasa ja laevale.
Laevas oli vähe inimesi, veidi üle 500. Kajut oli mõnusalt külm (kliimaseade oli 5C peal 😛 ) ja peale kolme filmi vaatamist (Panen nimed kirja, päris head filmid olid: “Prince of Persia”, “The Sorcerer’s Apprentice”, “The Ugly Truth”) ja Mariehamni nägemist sai patja (pagana nirud pisikesed padjad on laevas!) vajutud ja magatud üks viimase aja parimatest unedest!

Hommikul paistis juba Tallinn.
Poes tänitas üks isa oma pisikese tütre kallal, mitu kommipakki tol taskuraha eest välja tuleb. Bussijaamas karjus üks vene proua oma ema ja tütre peale mingil teemal ja Pärnus saime matsist taksojuhi, kes väitis, et temal on selg haige ja tema küll kotte ja kohvreid pagasnikusse tõsta ei saa (Lynx läks otse bussijaamast tööle, nii et kodu juures seisis see tegelane käed püksitaskus kui ma kotte pagasnikust välja tõstsin). Ma arvan, et tüüp peaks ametit vahetama. Haigele seljale ei ole päevad otsa istuva töö tegemine ka kasulik.
:S
Tere tulemast argipäeva!
Katsusin selle nõmeduse kiirelt peast välja saada.

Kodus oli ema rõduaknaid pesnud ja akendele ka kardinad ette pannud. Nüüd näeb see rõdu küll ülimõnus välja! Peab ainult aega tegema, et seal istumas käia.
Pets küünistas tervituseks ja siinmail ei ole ikka veel nii soe, et katelt ei peaks enam kütma (st. mina enda jaoks ei kütaks juba ammu, aga mul on siin kodus paar külmavarest..).
Ahjaa – naljakas, et 4 päeva soojas suves mõjus nii, et kui Tallinnas bussiaknast lumehunnikut nägin, siis sikutasin Lynxi varrukast, et talle ka ilmaimet näidata 😛

Stocki saame me tagasi ALLES augustikuus!!! See aeg tundub hetkel kohutavalt pikana.. Kuigi küllap ta läheb kiiresti. Iga aastaga lähebki aeg aina kiiremini. Alati, kui seda tõdetud saab, siis meenub mulle üks lasteraamatu luuletus, kus lapselaps kurdab vanaisale, et aasta on väga pikk ja vanaisa vastab, et aastad lähevad linnutiivul. 🙂

Advertisements

5 thoughts on “Viimane puhkusepäev

  1. 3/3 õitest ei õitse korraga kunagi, sest siis on tegelikult 3/1 juba ära õitsenud….et mis ma tahan öelda- sa olid seal alleel täpselt õigel ajal:)
    kiivriläikega pilt on super!
    kahe turteltuiga pilt õites puu all on ka tore (hea et see, kes pilti tegi fotokaga ära ei jooksnud, eksju:D)

  2. Tead, me valime ikka väga hoolega neid, kelle kätte fotoka pilditegemiseks anname! Enamasti mõne samasuguse suure fotokaga paarikese kätte või mõne perepea kätte, kes on famiiliga jalutab ja pilte klõpsutab 🙂 Seekord olid valikuks kaks vene prouat. Turistid. Pildistasid teineteist koos kirssidega. Alguses palusin inglise keeles, nad said nii palju aru, et me tahame vist pilti teha 🙂 Aga venekeelse jutu peale muutus olukord palju selgemaks ja sõbralikumaks 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s