Skansen :)

Täna algasid pühad! Mõnusat ja lõbusat munadevärvimist kõigile 🙂
Mäletate üht meie lapsepõlvest pärit kokaraamatut – roheliste kaantega, ilusate piltidega, retseptides oli tihti kirjas, et siin pead ema või isa, vanema õe või venna appi kutsuma? Eile, kui ma Skansenis neid kärbseseenemune nägin, tuli see raamat mulle meelde. Seal õpetati ka selliseid mune tegema.

Eilse päeva veetsime me Skansenis. Ema helistas õhtul ja küsis, et noo, mis te täna tegite? Kuulnud, et olime Skansenis, ei suutnud ta ära imestada, MIDA me seal kogu aeg teeme? Aga nii nagu me ei väsi Stockist, nii ei saa väsida ka Skansenist.
Kevad on seal eriti ilus – muru on kevadlilli täis ja paljudel loomadel on pojad.

Sel nädalavahetusel on seal kevadlaat ja täna, pühapäeval, igasugu munade värvimisi ja mänge. Aga eile saime me värskelt suitsutatud kala ja jube head kalasuppi!
Laadalt ostsime kaks erilist pelargoni – punaste ribaõitega ja roosade täidisõitega.

Ja need moosipurkide read võluvad mind ka alati 🙂

Lynx on viimasel ajal Facebookis ühe Skansenipildistaja mõnusaid hülgepilte imetlenud, nii et veetsime nende basseini ääres päris pikalt aega. Aga paistab, et neil olid tõsised ujumistreeningud, sest eriti muuks neil aega jaguvat ei paistnud. Ainult ühel juhtus äpardus ja nina läks vett täis, millele järgnes suure plärtsuga aevastus 🙂

Õõõhh…

AAaaa…

…tsihhh!!!

3x käisime ka ilvese aia juures, aga see kiisu oli otsustanud ühe korraliku kevaduinaku kasuks, nii et nägime vaid kaugelt, kuidas ta, jalad taeva poole, põõnutas.

Mõned kevadised pildid veel:

Nii Skansenisse kui tagasi sõitsime uue uhke trammiga. Tore ja asjalik vanapapi konduktoriks.
Söögipoest leidis Lynx tõeliselt omapärased asjad – ennast 3 minutiga ise soojaks tegevad tee ja kohvi! Topsikul on topeltpõhi, ühes osas tee ja teises otsas vesi ja kaltsiumoksiid. Potsikut tuleb põhja poolt pressida, siis toimub miski keemiline reaktsioon, siis tuleb tops ümber keerata, avada, oodata 3 minutit ja kuum jook ongi valmis! Kohvi oli jubeda maitsega, aga sidrunitee oli suurepärane! Hämmastav, mis asju tehakse.. Kui hea sellise topsiga näiteks matkale on minna!

Õhtul näidati telekast Indinana Jonesi osa, mida ma veel näinudki polnud.. Indiana abiellus lõpuks!? Tõenäoliselt näitab see, et järge sellele filmile enam ei tule.

Advertisements

One thought on “Skansen :)

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s