Kevad murrab :D

Alustame jälle kollaste tulpidega 🙂
8. märts, naistepäev ja Lynx lilledega. Kevadel on tulbid ja nartsissid ikka kõige ilusamad lilled! Ja kui tulbid veel kollased ka on.. (nartsissid on ju nagunii kollased).

Mäletan aastaid tagasi kui ema töötas suures poes, kus oli palju väikseid poode. Olin teda ükskord asendamas ja sattusin just 8. märtsile. Ühe müüja mees tuli terve tulbisülemiga ja jagas kõigile selle suure poe müüjatele laiali! Lõpmata lahe 🙂
Kunagi jagasid klassivennad ka naistepäeval tulpe!

Aga üldiselt on õhus tunda kevadet!
Pühapäeval päästsime roose ummuksisse jäämast. Vedasime nende pealt lund ära, nii et otsad ilusti välja paistma hakkasid. Lumi oli kihiline ja kohati nagu tugev katus.
Värava tagant oli juba nii palju sulanud, et oli kohta, kuhu need “kelgutäied” ladustada.

Uskumatult mõnus ilm oli! Tuulevaikne ja kraadiklaas näitas lausa 9C sooja! No vaevalt, et tegelikult nii palju oli, aga selline tunne tekkis küll, et tooks aiatoolid välja, laoks seina äärde ritta ja alustaks päikesevõtuga.

Pühapäeval külvasin kolme topsi seemneid – sidrunmelissi, basiiliku ja tilli. Kaunis kast on pärit Decorast 🙂 Üllatus-üllatus: täna olid tilli ja basiiliku otsad juba mulla seest väljas! Küllap ka sellepärast, et kastile sai kohe peale kastmist kile peale tõmmatud.
Täna panin kirsstomatite seemned mulda. Mitu aastat juba mõelnud, et peaks proovima.


Ilusad ilmad on Petsile niimoodi mõjunud, et ta veedab nüüd rohkem aega akna all päikeselaigus kui diivanil oma patjadel. Seal akna all on tõesti kuum ja Pets on süsimust loom, aga näe – ei saa päikesepistet!
Avasime eelmisel nädala ka rõduhooaja, st. tegime rõdu ukse esimest korda lahti ja saime seal isegi veidi istuda – ei olnudki enam liiga külm. Pets leidis kohe diivaninurga, mis sai tema omaks ja nüüd käib aegajalt ukse ees vaatamas, kuna see jälle lahti tehakse, et saaks lebotama minna. Teisel korrusel, suured aknad – ülevaade missugune!

Isegi see on näha kui naabri Predaator puu otsas rasvatihast mängimas käib 🙂

Petsiga veel üks naljaks juhtum 😛
Me ei julge toaaknaid niimoodi lahti teha, et Pets neile juurde pääseks – paneb veel plehku! Seega kasutame sellist süsteemi – avame akna ja suleme toa ukse.
Eelmisel nädalal toodi mulle uusi lõngu. Kuller tassis kaste uksest sisse. Pets oli kuskile kadunud. Mina olin tööl kui ähmi täis ema helistab – kass on kadunud! Jooksis äkki minema!? Kuna Petsil on komme välisukse avanedes kapi taha või teisele korrusele liduda, siis ma väga ei murestenud.
Veidi aja pärast helistab ema uuesti –  enne kui lõngad kohale jõudsid olid nad Petsiga koos köögis olnud. Siis oli ema üles läinud ja avanud toa akna. Pannud ukse kinni. Nüüd, peale kulleri lahkumist ja Petsi kadumise avastamist, oli ta kõikvõimalikud kohad läbi ostnud ja Petsi pole! Siis oli suletud uksega toast mingit mütsu kuulnud ja ukse avanud – Pets istus ukse taga! Kuidas ta sinna tuppa sai, on müstika. Uksed käivad meil tugevalt kinni.
Vähemalt on nüüd selge, et teise korruse aknast see kass ilma avastama ei lähe 🙂

Täna nägin esimesi kuldnokki! Oli teisi terve parv 🙂 Nokkisid õunu, mis me lumele visanud olime.
Loodan väga, et inimesed toidavad neid seni, kuni lumi maast kaob!

Kus see kevad siis on?

Näe, ajalehe juurest vist! Pildistatakse 🙂 Naeratan!
Jajaa – reis möödus väga hästi!

Advertisements

3 thoughts on “Kevad murrab :D

  1. Me ostsime akendele pidurid, et saaks rahus kodu õhutada. Peale seda kui loom aknal kaskadööri mängides viiendalt korruselt alla sadas 🙂 Suvel on pidevalt lahti olevatel akendel ka võrgud ees ja koos sellega pole kass veel alla kukkunud 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s