Vahelduva pilvisusega

Ehk äike-päike 😛
Kogu see tänane päev.
Hommikul ärkasime suure lumesaju ajal. Ilm oli nii valge, et naabrimaja vaevu paistis. Hommikusööki sõime kaunis päikeses ja nõud viisin masinasse kui akna taga möllas järgmine lumi. Õueriided said selga kui päike säras ja teed rooksin kui sadas õrna kaunist lund.

Tänase päeva eesmärk: jõulutuled välja panna!
See on igal aastal enne Jõule mu lemmikhetk. Alguses mitu tundi sättimist ja siis kui pimedaks läheb, säravad terves aias tuled! Talve parim osa – tuled lumes 🙂

Meil on aia ääres hõbekuusk.
Ema ostis selle u. 10 aastat tagasi. Istutas puu aia äärde. Ajutiselt. Me kõik teame, mida tähendab midagi kuskile ajutiselt panna 🙂 St. et sinna see asi jääbki. Seega tuleks ajutine asi paigaldada alati sinna, kuhu ta tulevikuski jääda võiks. Noo, meie kuusk on natuke liiga aia lähedal. Aga õnneks on naabrite elupuurivi otse teisel pool aeda, nii et nad ei näe, et kuuseke mõned oma oksad juba järgmisel aastal läbi meie ühise aiavõrgu nende poole sirutab.
See suvi oli kuuse lemmik. Oh, kus ta kasvas! Lausa nii palju, et eelmise aasta kahe tuledeketi asemel oli vaja juba kolme. Uuel aastal kulub neli?
Eelmisest aastast on üks väga kahtlase väärtusega pilt ka:

Läksime tol korral just nimelt seda kuusekest pildistama ja mis välja tuli? Meie aia taga on nii tugev tänavavalgusti, et kas on statiiv või pole – ilusat pilti ei saa nagunii! Lumi oli kõik roheline ja kuusk üldse mitte nii kaunis kui tegelikult.

Aastaga on ta kasvanud üle meetri! Varsti hakkab tammega võistlema 🙂

Tulede pealepanek nägi välja nii, et mina targutasin kuuse all ja Lynx turnis redelil ja sättis lampe. Aegajalt tegime kontrolllülitust ja vaatasime värava juurest ja ukse juurest, kas mõlemad küljed on ilusad. Peab ütlema, et polnud üldse eriti parandada vaja!
Ega mehed ei saa ju ilma mänguasjadeta, eksole!
Lynx sokutas nii kuuse kui karniisi lampide juhtmete vahele mingit spetspistikud, millega ta saab nende tuledega nüüd toast, arvutist, mängida.
🙂

Sel aastal said kaks põõsast endale uue valgete tuledega keti. Ma ei armasta üldiselt sähvivaid tulesid, aga need on väga armsad – iga kuues lamp vilgub. Jätab sellise mulje, nagu sätendaks põõsastel kristallid.

Maja uksepoolset külge polnudki sel aastal kaunistada vaja. Selle eest hoolitses meil naabrimees 🙂
Tulime ühel päeval töölt koju ja nägime vinget pilti – meie vaheaia ääres olev õunapuu oli tihedalt valgusvoolikusse mähitud. Mõnusasse, sooja valgusega voolikusse! Lõpmata ilus 🙂

Peale tulede paigutamist käisin linnas. Tagasi tulles leidsin toast eest ema ja mehe, kes koridoris oleva riidekapi poole kiiis-kiiissitasid. Meil on nimelt nädalavahetuse külaline (või pikema aja – nagu ikka ajutiste asjadega kipub olema.. 😉 ) – meie töökõuts.

Nüüd on nii, et õues säravad tuled, sajab õrna kerget lund, toas mängib jõulumuusika. Kass soojendab ennast diivanil ema külje vastas ja Lynx vaatab arvutist oma raadioamatööride kokkusaamiste pilte (neil on homme aastakoosolek).

Ja mina tean, et tervet ilma ei ole mõtet üritada soojaks kütta. Piisab sellest kui kodus on mõnus ja soe!
Rohkem kui küll.

Advertisements

2 thoughts on “Vahelduva pilvisusega

  1. Jah, Jõuluaeg on käes. Isegi minusugune saab sellest juba aru. Meie õuetuled said samuti eile paika sätitud ja õhtuses lumesajus olid nad ilusad küll. Tegime ühe jalutuskäigu läbi lume ja ma tundsin, et talv on mulle armas aastaaeg. Sinu pilte vaadates ja juttu lugedes teeb südame soojaks see sooja kodu väide. Täiesti õige. Ei ole vaja palju rahvast ja suurt lossi, on vaja oma ja hääd.

  2. Muide oluline ongi, et kodus oleks hea ja soe …… kõik muu tuleb unustada, kui uksest sisse astud !! :-))) Või, kui arvuti kinni paned ja diivanile kerra tõmbad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s