Oi, kus inimene võib venida!

Lasin ennast spetsiaalselt hommikul vara äratada – no kell 8:45 on vabal päeval ju hiiglama vara! Mõtlesin, et alustan kohe koristustöödega, saab varakult valmis. No ja mida ma teinud olen? Nämmutasin hommikusöögi kallal, üritasin A4 ümbrikku prineterisse toppida (eile sai küll proovitud ja ei mahtunud, aga väike lootus oli, et hommik on õhtust targem.. Valepuha! 😦 ), käisin kõnniteed lörakast puhtaks pühkimas, pildistasin oma esimest jõulumuna, tuhnisin Isetegijas, tuhnisin mujal netis, tõin 3 ajakirja alt toast üles tuppa, nüüd kirjutan siin.

Jõulud!
Ma ootan neid seal aastal kohe tõsiselt! Alati on olnud tunne, et no mis nad topivad neid jõuluasju juba novembris müüki!? Sel aastal rõõmustan kõige üle 🙂
Eile sõitsin tädi juurest kodupoole ja vaatasin – linnas on juba  jõulutuled puude otsa pandud. Kuusk oli teatri ees püsti! Sel aastal on ta nii ilus ja kohev, et lausa uskumatu! Eile öösel hakkas lund sadama, hommikuks oli see muutunud tõeliselt koledaks lörakaks, aga aknast vaadates on päris kena valge maa.

Tädi juures jõime veini, ajasime mullikesi ja riputasime akna taha lindudele rasvapalli. Ei läinud üldse kaua aega kui tihased platsis olid! Varesed piilusaid ka vahtra otsas, aga lähemale tulema ei hakanud. Ma arvan, et vares, kui tark lind, näeb akna poole lennates ilmselt vastulendavat varest ja ei saa sellepärast sellises kohas maanduda, sest teine on juba ees.

Tädi rääkis ühe käsitööloo.
Mõni aeg tagasi oli ta käinud ühel oma tuttaval mammil juubelil. Mammi on suur käsitöötegija ja kõik toolid ja diivanid on heegeldatud katteid täis. Kottides on kindaid ja sokke.
Oli see mammi kord linnavahel jalutamas käinud ja astunud ühte poodi – Pärnus Rüütli tänaval üks “kõik ühes” pood. Üsna lõngapoe vastas, varem oli seal kingapood. Oli vaadanud käsitööasju ja müüja (omanik) oli kohe krapsti kõrval olnud, et kas soovite osta? Ei soovinud osta, aga mainis, et teeb ise palju käsitööd. Muidugi oli poeomanik kohe elevile läinud, et tema tahaks asju müüki võtta! Ja mammi oligi viinud. Kindaid ja sokke ja ühe vanaemaruudus heegeldatud voodikatte. Mõõtudes u. 2 x1,8 meetrit. Hallides ja beežides toonides.
Tädi oli siis uurinud, et ei taha küll rahast rääkida, aga mis tänapäeval selliste asjade eest saadakse? Noo – kes oskab arvata kui palju see mammi sealt poest sai?

300 krooni!

300!!! Mammi hiigla õnnelik, et näe, seisis siin kodus ja nüüd sai pensilisa.
Kui ülbe peab olema üks inimene, üks poeomanik, et niimoodi vanainimest nöörida? Ja ei ole nii, et kehvalt tehtud akrüülist tekk. Villasest lõngast ja ühe parema endise Uku heegeldaja töö!
Võib ainult ette kujutada, kui palju talle kinnaste ja sokkide eest anti..

*** *** *** *** *** *** *** *** ***

Ema on nädal aega Madeiral olnud. Täna õhtul jõuavad tagasi.
Nende puhuks see lumi vist maha tuligi 🙂
Rääkisin talle küll, et olgu kaks nädalat. Kodus ega tööl midagi ei põle, oled juba kohapeal, ole siis kauem ja naudi päikest ja ilusat ilma, aga ta sõbranna tahtis vist tagasi tulla. Sõbranna on nimelt suur rannas lebotaja, aga päris rannailma seal praegusel ajal enam ei ole. Ema uhas mööda saart ringi. Rääkis, et seal on 10m kõrgused loorberimetsad! On jah, UNESCO nimekirjas. ootan põnvusega pilte, mida ta seal tegi. Reisipilte vaadates on alati selline tunne, et oleks nagu ise kuskil käinud!

Ise tahaks sel aastal veel Stocki jõuda. Aga see sõltub kõik Lynxist, kas ta saab töölt paar vaba päeva. Eks on vaja ülemusele nädal aega lilli ja kooki viia ja siis küsida 😉

Ok, aitab lobast! Lähen lükkan mõne nurga puhtaks 🙂

Mõned tunnid hiljem:
Koristustööd on jõudnud õnneliku lõpuni 🙂 Enne adventi on vaja veel mõned nurgatagused üle käia, aga üldiselt 80% on Jõuluks (jõulukaunistusteks) valmis 😀

Advertisements

6 thoughts on “Oi, kus inimene võib venida!

  1. Jõulukaunistusteks valmis!!!!???? Appi, mis imelikus ajavööndis mina omaarust elan!!! Nagu puuga sain pähe. Kuu aja pärast!!! Mul on siiralt hea meel, et Sa ootad ja tead ja teed.

  2. Mul pole veel üldse mingit tunnet. Jube väsimus on, mure koera pärast ja tööl nii kiire. Tahaks puhata ja mängida, tsiteerides klassikuid. Koristada võiks ka aga mina ei jaksa. Juba teine nädal läheb niiviisi, energiat üldse ei ole.
    Järgmisel nädalal pidi olema kuni 15 kraadi külma, naised saunas rääkisid 🙂

  3. Mul otsis tädi üles üks mammi, kellele ta kunagi ammu kudus sokke ja kindaid. Ajas peale, et kudugu jõuludeks pitsilisi ja villaseid, et plaani pole ja sundust, nii palju kui jõuab. Kuna tädil pikad õhtud korteris istuda, ta diabeetik ja väljas ei käi üldse, siis jäi nõusse. Küsisin, palju talle sokkide eest makstakse. Ega ta ei tahtnud ütelda aga lõpuks siis selgus, et 40 krooni!!! Sokid on pika säärega, üleni pitsilised ja palmikutega. Kuna ta ütles, kes see edasimüüja on, siis kolasin veebis pisut ja leidsin nood üles. Üks pood on, kes peamiselt müüb masinal kootud villaseid esemeid. Nad olid mardilaadal ka ja tädi sokid leidsin nende kauba seest üles. Maksid 180 krooni!!! 140 eegu eest nüüd küll naiste pitssokkidesse lõnga ei lähe! Suhteliselt karm villane oli. Praegu on müümas Soomes mardilaadal, tõenäoliselt on sealsed hinnad veel krõbedamad.

    Tädi oli ka ise rõõmus, et pensionile lisa ikkagi ja näe, sai ühe kuu niiviisi hakkama, et ei pidanudki söögiraha pangast võtmas käima. Tal on väike pension ja loomulikult on sellised lisaotsad abiks aga no niiviisi on ikka tobe nöörida minu meelest. Maksa siis kasvõi pärast mingi % läbimüügilt lisaks kui ei taha ette riski võtta ja kohe tsipa rohkem maksta. Samas laadal platsimaks on vast ka kirves ja ainult laatadel müües ilmselt mõistlikku hinda ei saagi küsida.

  4. Ja niimoodi nad nöörivadki vanainimesi! Nood ei oska/julge hinda küsida ja igasugu poeomenikud hõõruvad käsi, et saavad mitte millegi eest palju ilusat kaupa, mida müüa.
    Kirjutasid – mure koera pärast! Mis lahti? Su blogist ei leidnud..

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s