Enne töö, pärast lõbu!

Ehk pühapäeviti on meil tavalsielt kobedad tööpäevad.

See on ainus päev nädalas kui me kõik kolmekesi kodus oleme, seega saab sel päeval teha töid, mida üksi/kaksi oleks sant teha. Näiteks puid talvekorterisse vedada.
Meil on selline süsteem:
Esimesel aastal tellime puud, laome katuse alla (õue) riita. Järgmisel aastal rändavad need puud puukuuri. See on meil väga hea õhuvahetusega koht, kus puud aastaga helisevalt kuivaks saavad. Samal aastal saabub uus laar märgi puid, mis lähevad õue riita. Kolmandal aastal rändavad puukuuris olevad kuivad puud katlaruumi kõrvale tuppa, suht märjad puud õuest puukuuri ja õue tellime uue laari.
Selline süsteem.
Täna vedasime puukuurist puid katlaruumi kõrvale.
Käed juba veidi valutavad 😛

Lynx leidis kuurist kastist tuttuue petrooleumlambi, tõi selle tuppa ja pani põlema. Täitsa hästi valgustab!

Eilsest Paradiisiaedade saatest innustust saanuina seisime peale puudevedu õues vihma käes ja planeerisime oma maja ümbrust. Eelkõige teid. Päris häid ideid tekkis. Ei tea kas jõuab sel aastal veel vanad teeplaadid üles võtta ja uued teed asemele teha..?

Õhtuks oli Talupoja supp 🙂
Suitsukoodid koos tangudega tuleb keema panna ja keeta päris mitu tundi. Siis koodid välja ja porgandirattad ning kartulitükid tangude juurde. Keeta seni kuni pehme. Ja siis saab tõeliselt head suppi!

Nüüd sai asuda lõbu juurde 🙂
Mul on ammu-ammu kummitanud mõte katsetada pliiatsite pildistamist nii, et need on otsapidi mineraalvees. Mullid, teate ju küll 😉 Täna tõdesin, et selleks ettevõtmiseks on vaja kandilist anumat, väga head valgustust ja statiivi.
Tänased pildid said tehtud teekannus, kehvakese tagantvalgusega, aparaat käes. Lynx laenas oma välku, mis oli nii raske, et pani muu puudeveost väsinud käed koos aparaadiga tudisema 😛 aga midagi sai ikka tehtud! Eriti lahe oli kui Lynx pliiatsid tantsima pani 🙂

Nii et üks asjalik päev.
Homme oleks vaja puhkepäeva! Aga see on igapühapäevane mõte 😛

Advertisements

One thought on “Enne töö, pärast lõbu!

  1. Kle aga väga prooo tulemus esimese korra kohta 😀 sul oleks vist jah ümberkautset valguskasti vaja, et see taust võimalikult valge oleks, aga ikka megahea katsetus 😀

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s