Tallinn – Euroopa Kultuuripealinn 2011!

..ja selle ürituse puhuks välja antud postmark:

Sattusin seda marki nägema just peale Pealtnägija saadet, kus näitas, kuidas taskuvargad sadama lähedal ja Virus tegutsevad. Tekitas tahtmise minna sinnakanti jalutama, õlal kergesti avatav kott. Ja kotis näiteks nööpnõelu täistorgitud padi. Ikka teravad otsad ülespoole..

Ja siis trükib Eesti Post 2 miljonit postmarki, mida vaadates peaks tekkima tunne: Kaotasin Tallinnale südame! Selline märk on rahvusvaheliselt tuntud kui hoiatus taskuvaraste eest. Kellel tekib südamekaotamise tunne?
Tiraaž 2 miljonit!
Mis tähendab seda, et kui praegu ei saa kuskilt muid 9-krooniseid marke kui need jubedad sinised postipasunad, siis edaspidi ei saa enam ka muid 5.50 krooniseid, kui neid, vargahoiatusega.

Sel aadressil saab vaadata ka teisi konkursile laekunud kavandeid: http://galerii.tallinn2011.ee/
Lahedaid ideid on. Ja ilusaid!
Esimese seina viimane, “Vigur”, on väga tore. Teisel seinal olev “Kultuuriveski” ja “Meriroos” on kenad.
Aga ikkagi on meie margikujundajad üsna stambis kinni. Postmark – see peab olema midagi ristkülikukujulist. Tõsi, on mõningaid meeldivaid erandeid, nagu nätieks Iluuisutamise EM-i mark:


Aga üks pärl ei paista eriti tolmu seast välja..
Me peaks minema põhjanaabrite juurde silmaringi laiendama 🙂
Vaadake näiteks seda marki (pildile klikates näeb tervet galeriid):

Sel margil oli alguses olemas vaid roosa taust ja kaks sibulat. Kõik ülejäänu on markidega kaasas olevad kleepekad, milledega saab igaüks kujundada omaenda laheda postmargi.
Või teised Soome margid, teemaks maailmas hästituntud Soome saun. Neid marke hõõrudes tunned viha ja sauna lõhna!

Või näiteks see mark – 100% taaskasutus. Margi tegemisel ei ole kasutatud valgendavaid aineid. Roheline on vees lahustuv trükivärv.

2009. aastal andis aga Prantsusmaa Post välja sellise margibloki:

Šokolaadi pilt 🙂 Ja kui marki hõõruda, siis eraldub väga tugevat šokolaadilõhna. Näpud jäävad tükiks ajaks mõnusa aroomiga. Kahjuks ei maitse margi taga olev liim šokolaadi moodi. Järgi proovitud! 😛
Selline mark lasti välja, et tähistada 400 aasta möödumist ajast, mis šokolaad Pranstusmaale jõudis. Iga blokis oleva margi peal on killuke šokolaadi ajalugu. Trükivärvis on aga mikrokapslid, mis sisaldavad šokolaadilõhna. Seda peaks jaguma kaheks aastaks pale margi trükkimist.
Šokolaadimargi on välja andnud ka šveitslased.

Nii Singapuris, Šveitsis kui Austrias on välja antud käsitöölistele huvi pakkuvaid tikitud marke 🙂 Vaevalt, et keegi sellist kirja peale paneks, aga ilus on ju ikka!

Ega neist pisikestest ruudukestest ei sõltu ju tegelikult suurt midagi. Kui sa just filatelist ei ole. Aga tekib kurb tunne kui välismaalased küsivad, et miks teil lasteraamatute margi peal matusete pilt on?

Kahjuks ei ole ma seda raamatut lugenud, nii et ei oska täpselt vastata ka, mis seal tegelikult kujutatud on.

Ei tohi negatiivselt lõpetada!
Selleks paneks siia lõppu midagi kodumaist ja ilusat. Pärit aastast 2001. Teemaks Edgar Valteri Pokuraamatud. Üliarmsad margid!

Advertisements

3 thoughts on “Tallinn – Euroopa Kultuuripealinn 2011!

  1. Väga huvitav ja informatiivne postitus! Neid pokumarke silmitsesin just täna postkontoris :), on jah armsad.

  2. Ma olen ka tihti postkontoris maininud marki ostes, et miks annab tädi mulle suurest vihikust tavalise kui kõik on sama hinnaga ju, tahaks ju seda ilusat mis reklaamib ilusasti klaasi vahel 😉 E.Valteri asjad on minumeelest väärikad esindamaks eestit ka mujal maailmas (kui eestist välja saadan pakki, siis valin just midagi eestiga seotut 🙂 )
    Tundub vahel, et seal Tallinnas antakse tihti meeletud reklaamirahad mingitele veidratele kunstnikele kes peavad siis üritama meie mainet maailma looma…hmm…äkki vihje teile käsitöölistele, tehke muhumustritega ja kootud sokikeste või haapsalusallidega marke 😀 Mina küll ostaks 😀

  3. Ma arvan, et see esimene kujundus on taotluslik. Kõigil seostub see just kuritegevusega ja paljudel on siiski Eestist kui ida-euroopa kunagisest riigist väga ähmane ettekujutus Seega mängib kujundus just sel sümbolil aga vastupidises võtmes. Vahel tehakse nii, sest see tõmbab tähelepanu 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s