Ilma, moosi ja aiajuttu :)

Täna sadas vihma! Üle 2 nädala sai jälle korraks rõõmusatada. Aga ega seda lõbu pikalt ei olnud. Üks korralik plädin ja siis kohe jälle päike välja ja õhk lämbeks.
Praegu ajab uuesti pilvi üles ja eemal kõmistab. Lubatakse äikest ja välgumöllu nii ööks kui homseks päevaks. Vaatame, kas seda Pärnumaale ka jagub või saadetakse jälle parem ports Tallinna ja Märjamaa peale 😉

Aga vihma ajal oli võrratu olla! Seisin avatud rõduakna peal (meie rõdul on suured aknad, mis algavad juba põlvekõrguselt) ja vaatasin kuidas kallab. Naabrite saunakatuse kohal oli udupilv. Üks vares jalutas ja nautis silmnähtavalt! Katsu ise mitu nädalat tiivad ja nokk laiali ringi hingeldada!

Mul hakkab vihma ajal alati kõrvus kumisema üks mõnus Seali lugu. Sõnad pole küll üldse need, mis minu vihmameeleoluga kokku sobiks, aga see lugu lihtsalt on nii “vihmane” ja mõnus! Teed akna lahti, suled silmad, kuulad vihma pladinat ja paned selle loo mängima. Mmmmmm…tere tulemast, sügis ja tormide hooaeg!

Aga paar päeva tagasi olid meil maasikatalgud.
St. et oli suur kuhi maasikaid, mis vajasid puhastamist ja laiaks pressimist, et siis koos suhkruga sügavkülma minna. Ei ole enne seda varianti “moosikeetmiseks” kasutanud, eks näis, mismoodi see talvel maitseb. Terved külmutatud maasikad ei maitsenud küll kellelegi – kui need ära sulasid, jäid järele vees ujuvad pehmed lössakad ja need võisid sinna taldrikule jäädagi.

Paar päeva tagasi aeda kastes, lendas astilbede vahelt välja üks uhke valge tegelene. Sain täna Looduspildi foorumi abil teada, et tegu on valge sulgtiivaga. Väga kiftilt narmaline!

Ja üks kurb tähelepanek ka..
Astilbed, mis alati juulikuus uhkeldasid, on nüüd lõpuks alla vandunud.. Naabrite hiiglaslikuks kasvada lastud elupuuhekk võtab mullast kogu jõu ja nii nad enam ei õitsegi 😦 Ma ei teagi, mis selle kohaga teha – vaevalt, et ükski taim tahab niimoodi kasvada, et neist otse lõunas asub terve elupuumüür ja ei saa nad ei päikest, ega toitu mullast.. Astilbedele tuleb igal juhul leida teine koht.

Advertisements

6 thoughts on “Ilma, moosi ja aiajuttu :)

 1. MMmmmm… maasikad!. Meil endal aias neid enam pole. Turul meil kah täpselt 1 müüja, ja kuna konkurente pole, võib aga hinda kergitada.
  Vihma meil ka pole olnud mitu-mitu päeva olnud. Täna poolest päevast on nagu sättinud… aga siiani, ei miskit. Õhk on soe ja niiske. Taevas on küll pilves, aga sellised heledad pilvemassid, ei tõota vihma veel.
  Moos on ikka nii ahvatlev 🙂
  Astilbed istutasin mina alles eelmisel aastal aeda. Hetkel on kaks väikest taime. Kardan ka, et õunapuu ladvavari hakkab liiga segama. Praegu on küll ilusad. Õitsevad .

 2. No nüüd küll jagus seda vihmakest meilegi. :)) Suhkuga purustatud maasikad maitsevad kinla peale, ma tean. 😛 Pannkoogile, jäätisele ja kui hea veel jäätis ja maasika toormoos pannkoogil. 😛
  Terved marjad läksid meil ainult siis kaubaks kui neid ei sulatanud. Ja-jah krõbistati nagu jääkuubikuid. 🙂

 3. Just siis kui olin oma sõnad kirja saanud, kadus mul nett. Aga, mis kehvasti, see uuesti. Vihma sajab meilgi. Jahutab hästi ja kastab mõnusasti. Maasikamoosid Su karpides paistavad just väga paraja konsistentsiga. Olen ise sel moel moosi “keetnud” juba mitu aastat ja meile meeldib. Astilbed on seal heki kõrval tõesti pisut kurva moega. Aga äkki aitab väetamine mullale jaksu juurde anda ja saavad kõik seal “söönuks”.

 4. Vihma alla kõndides hakkab mu hinges kumisema Gene Kelly I´m singing in the rain http://www.youtube.com/watch?v=p7QL46cK7B8
  Tallinnas sajab pea terve päeva- müristab ja möllab väljas mis kole :)- aga mulle (vihmanautlejale) see meeldib- mõtisklesime just mehega- et kas nüüd on kukeseened oma ninaotsad metsasamblast välja pistnud 😉 ? Ei tea, eks peame vaatama minema :).

 5. Meil kasvasid ja õitsesid suvilas astilbed hiiglaslike õunapuude all, ei kartnud nad varju ega võistlust. Äkki on põhjuseks liiga kuum ja kuiv suvi ja järgmisel aastal ikka hakkavad taas õitsema? Nii ilus lill, kahju oleks, kui selline peenratäis kaotsi läheks 😦

 6. Oh, nad saavad vett ja väetist ja kõike, aga tundub, et ainsad, kes selle söögilaua juures kosuvad, on elupuud.
  Peab ikka nuputama, kuhu nad ümber tõsta võiks! Astilbed eelistavadki poolvarju, nii et vaevalt, et õunapuu ladva vari neile midagi kurja teeb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s