Vaba õhk

Täna hommikul oli midagi teisiti.
Alguses ei saanud arugi. Eile sülle sadanud vaba päev, ok. Aga midagi veel.
Tõusin voodist üles ja pidasin aru. Ja siis koitis! Voodilina ei tulnud minuga kaasa! Enam ei ole leitsakut! Enam ei pea magama veelombis! Enam ei kleebi lina ja öösärk teineteise külge!
Üllatus – õues on ka MÕNUS olla!
Täname Ilmataati, et tal mõistus koju tuli ja saabus vähemalt üks selline ilm, kus ei unista pidevalt propellerist näo ees!

Kraadiklaas näitab +24C.
Võrratu!

Aga eile olime me kultuursed! Esimest korda sellesuvisel Eestimaal saime ühel kontserdil käidud 🙂
Võibolla poleks läinudki, aga Lynxil vedas ja ta võitis meile 2 piletit Reiu Puhkekeskuse vabaõhukontserdile, kus laulab Noorkuu.
Ma pean tunnistama, et olin enda jaoks Reiu kontserdid maha kandnud, sest oli arvamus, et see on kaugel ja ilma autota sinna ei saa jne. Ikka erakordselt loll! Oli vaja vaid astuda nr. 15 bussi peale ja sõita praktiliselt treppi! Häbi võtab silmanägemise ära..

Vahepeal imestan natuke selle üle, miks bussijuhid linnast välja sõitnuna ei viitsi enam peatusenimede teatamise nuppu vajutada? Nii ka eile. Ühel hetkel enam nimesid ei lastud ja meie, kes me olime selle bussi peal esimest korda, nägime peatuse silti alles siis kui buss sellest mööda vuhises. Sai siis kiirelt ukse juurde joostud ja peatumisnuppu vajutatud. Peale paari vajutamist buss ka peatas ja juht kobises vene keeles midagi, aga maha me saime ja kohale ka 🙂

Reiu Puhkekeskus asub nii ilusas kohas!
Armsad rootsipunased majad jõekaldal. Kalda ääres lava ja pingid. Jõepeal sõidavad paadid ja parv. Lõpmata kaunis!

Vabaõhukontserdid on ülimõnusad! Lähed kohale, naudid ilma ja loodust ja head muusikat! Ei ole vaja ennast kontserdisaali jaoks üles vuhvida, pimedas istuda ja vaheajal puhvetisse tormata 😛 Eile nautisime seda kontserti nii, nagu me enne kunagi teinud ei olnudki – otse töölt tulnud Lynx lõpetas vahetult enne laulude algust šašlõki ja kontserdi ajal rüüpasime mõnuga Cocat ja jõhvikamahla.
Vabadus on ikka hea asi.
Reeglivaba olemine!
Pisike tõrvatilk on terve kontserdiaja lärmavad lapsed, keda keegi keelata ei märka, aga elab üle. Vähemalt selliste, kerge muusika kontserdite puhul.

Ma imetlen alati Noorkuud. Stiilsed ja uhkelt valges. Laulavad võrratult! Muusika vahepalaks olnud jutt kippus küll korraks ropuks, aga noh, suvine aeg 😛
Tahaks kohutavalt näha nende uut a capella kava, kus nad esinevad koos Birgit Õigemeele (keda ma eriti ei fänna) ja Uku Suvistega (keda ma fännan), laulavad seitsmel häälel ja tuuritavad koos augustis. Käisin Noorkuu kontserdil kui nad laulsid koos Maarjaga ja see oli võrratu elamus! Maarja üksi on juba imehea ja Noorkuuga koos oli tulemus vapustav! Oleks ülihuvitav näha, kuidas Birgit nendega klapib. Uku hääle sobivuses ma ei kahtle, aga Birgiti osas on väikseid kahtlusi. Jah, ma tean, et nad on enne ka koos laulnud, aga ma ei ole laivis kuulnud ega näinud ja Birgiti stiil teleka vahendusel mulle eriti ei istu – tema esinemistes on alati mingi kummaline poos või ülenäitlemine.
On ainult üks “aga”. Me oleme sel päeval, kui kontsert Pärnus on, puhkusel! Eestist ära. Poolas. On üks variant – sõita 21. augustil Viljandisse seda kontserti vaatama. Äkki teemegi nii.
PS: Kes külastab seda kontseti – kas te võiks kirjutada, kuidas meeldis? Kuigi, ega ta ju jama ei saagi olla.. 😉
Ah, eks näis! Sinna on veel nii kaua aega! Ehk oleme me peale Poolat nii kapsad, et ei jõua mõnda aega enam kuskile sõita 😛

Peale kontserdi lõppu sõitsime bussiga linna tagasi, aga ei läinud kohe koju, vaid otsustasime natuke pimenevat Pärnut vaadata. Nimelt meie uut ja peaaegu valmis olevat Vallikääru parki ja aasa. Tegelikult on peaaegu valmis selle kohta natuke vara öelda, sest kui üks kaldapool on enamvähem korras, siis aasast oleks nagu pommitamine üle käinud! Seal, kus peeti suuri Hansapäevi, on nüüd mäed ja orud ja aegajalt tehakse seal midagi. Naljakas – enne Hansapäevi liikusid tööd nii kiirelt, et ma poleks arvanudki, et üks objekt võib silmnähtavalt valmida! Nüüd, kui Hansapäevad läbi, hakkas kumm venima ja venib tõenäoliselt Jõuluni, sest siis on tööde tähtaeg.
Kahju tegelikult. Sest eks ole ju suvi see aeg, kui hea meelega jalutaks ja naudiks nii uut paadisadamat kui ilusat parki.
Aga eks tuleb uus suvi, kus seda kõike teha saab 🙂

Jõudsime Vallikääru just selleks hetkeks kui valgustus põlema pandi. Ilus! Uue näo saanud Tallinna väravad näevad tõesti kaunid välja ja lampide read valli peal mõjuvad väga romantiliselt.

See on Kihnu praami “Liisi” kaikoht, kus sel õhtul istus kaks unistajat:

Lõpetuseks jalutasime jalgsi linnast koju. Ei ole pikk maa, 15 minutit. Pealegi – õhtu oli nii mõnus, natuke tuuleõhku, midagi ei kleepunud kuskile 🙂
Otsustasime, et hakkame ikka kultuurseteks ja käime sel suvel veel kontserditel.
Järgmisel reedel on Reius O`Kõrre`s Celtic bändi kontsert. Ma natuke kardan seda Eestimaist keldimuusikat. Ei või iial teada, mis võtmes seda erilist muusikat lahendatakse. Olavi Kõrre puhul loodetavasti mitte Kihnu rahvamuusika võtmes 😉 Aga tahaks siiski kuulama minna ja mine tea – äkki saab kuulda väga ilusat Danny Boy`d! 🙂

Advertisements

One thought on “Vaba õhk

  1. Loen ja justkui oleks ise kohal olnud 😉

    Fännan ka “Noorkuud”, juba alates esimesest kooseisust. Viljandis olen käinud kõigil kontserditel ja korra ka Pärnu Kontserdimajas, siis kui neil miski juubel oli 🙂
    No Birgit kriiskab vast jah veidike ülearu, aga ma arvan, et poisid/mehed tõmbavad ta tuurid väheke maha 😀

    Reiu on alati ilus olnud. Oli juba siis. kui ma olin väike ja üle jõe viival sillal olis vaid sellised talad, et sealt võis alla vaadata 😉 ma ei julenud ülegi minna…….. lapsepõlv ja teismeiga 😉 ja Reiu kohta teeääres tähistas tank.

    Aga te tulge Viljandisse kontserdile, peale kontserdit teeme sauna ja puhume niisama juttu 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s