Päev nr.6

Ühel päeval Sergelil jalutades nägime keset platsi autot, mis kaunistatud aiaplaanidega.
Lähemal uurimisel selgus – Ulriksdali lossi aias on Rootsi aiakujundajate ja maastikuarhitektide armastuseteemaliste aiakujunduste näitus. 20 aeda. Pidime ju kavasse võtma!

Sõitsime tunnelbanaga Bergshamra peatusse, pidime sealt bussiga 503 lossini saama, aga kuna bussike pidi saabuma alles 20 minuti pärast, otsustasime minna jala. Soovitan kõigile! Tee lõpus saate jalutada vana ja väärika pärnaallee all ja kujutleda kuidas sealt vanasti tõllad sõitsid.

Ulriksdali loss ei ole just uhkeim loss, mida nähtud. Aga siiski loss ja vägeva suure aia ja pargiga.

Tundub, et praegu ei saa kuskil Stockholmi lähedal liikuda või istuda ilma, et keegi kuskil ei laulaks 🙂 Mõtlesime, et sööme aianäituse telgis lõunat (olime Sergelilt saanud kupongid, millega saime 20% alet 🙂 ), istusime laua taha, toodi söögid – BBQ lõuna, mis oli vastu meie ootusi külm söök! – ja mõne minuti pärast hakkas telgis kontserdiproov – kitarr, laul, saksofon. Kääks-kääks.. 😛

Tegime sealt telgist vehkat ja alustasime oma aiatuuriga.
Lisan siia mõned pildid parimatest aedadest:

1. The Frog Prince

2. The Path of Love

3. Different Levels

4. Doing the Gardener

5. Love is Everything

6. Ordinary Days

7. Honeymoon

8. The Aisle

See Honeymoon nägi nii võrratu välja, et kui oleks elamine metsa ääres, siis sätiks sinna küll sellise romantilise kohakese sisse!

Natuke nalja ka 🙂

Ma panen siia maailma parima koogi pildi! Vaarikavaap peal, vahel vahukoore ja kohupiimakreem, kiht õuntega, kiht vaniljekreemiga. Ehhh, ühesõnaga eriti hea!

Tegime sipelga päeva ka magusaks 🙂 Kõvasti ja pikalt matsutas! Kaks sõpra liitus temaga hiljem. Üks oli lõpuks lääbakil torditüki kõrval, suhkruvapustus? Loodame, et temaga sai siiski kõik korda 🙂

Lossi aias oli väga uhkete fotode näitus, fotograaf Claes Grundsten. Google otsing näitab tema võrratuid looduspilte! Näitusel saab neid imetleda nina vastu pilti 🙂

Aianäitus on avatud 12. septembrini. Kes sel ajal Stockholmi satub ja kel on aega – jalutage läbi! Võtke lossi väravate eest teadetetahvli kastikesest näituse reklaamleht ka – seal on kupong, millega saab kaks inimest näitusele ühe hinnaga! St. 160 SEKi 2 inimest.

Advertisements

3 thoughts on “Päev nr.6

  1. Teie puhkus hakkab majesteetlikumaks muutuma – lossid ja alleed jne. Need aiad on küll huvitavad. Eestis pidid sipelgad hirmus suur probleem olema, aga sinu juttu lugedes tekkis mõte, et mis neist ikka mürgitada, annaks parem kooki – ehk mõjub paremini, kui mürk.

  2. Ohhh, millised aiad on kujundatud! Nii vaatasin algul, aga lõpuks, olgem ausad, milline kook!!!!!!!!! Mul on alles hommikusöök tegemata ja näljane ju teadagi… ikka toidust:P:P

  3. Mis kenad aiad! hakka või suvilasse ka miskit juurutama. Ja sipelgate probleem lahendub koogiga. Nad söövad end ise oimetuks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s