Päev nr.5

See päev algas mõnusa üllatusega Lynxi poolt!
Jõudsime linna, ma käisin ühe tiiru Panduros – oli Oma Raamatu projekti jaoks teatud sorti paberit vaja – ja Lynx pidi niikaua niisama ringi jalutama. Kui ma Pandurost väljusin, viis Lynx mu ONOFFi, pistis mulle 3D prillid ette ja istutas suureekraanilise 3D teleka ette.
Pahviks võttis! Fantastiline! Kui tavaline kodutelekas hakkab ükskord sellist pilti näitama, siis on küll vaid aja küsimus kui tulevad ka lõhna- ja maitsetelekad (kui tulevad maitsetelekad, siis ma hakkan vaatama kõiki Jamie Oliveri ja Gordon Ramsay kokasaateid vaatama!)!
Näidati planeetide keerlemist ja üks mees mängis vastu ekraani pingpongi 🙂 Super igal juhul! Tallinna rahvas on ilmselt kõik juba mõnd 3D filmi näinud, aga mulle, pärnakale, oli see esmakordne elamus.
Elamus, mis pani pähe mõtte otsida siin mõni 3D kino ja täispikka filmi vaadata.

Aga ülejäänud päev kulges lihtsalt ringi jalutades – vanalinnas, lossi ümbruses.
Sergelile olid paigutatud lamamistoolid 🙂

Sergeli äärde oli oma teki laotanud liivakunstnik:

Tänaval jalutades võib kohata sellist rahvast:

Sõime ühes väikses kaipealses restoranis ja sattusime kergelt segadusse kui esmalt toodi meile lauale vaid liha ja kala, läks mitu-mitu minutit, enne kui ka kartulid saabusid. Me tõesti arvasime, et söök koosnebki tervislikust kooslusest liha/kala+roheline salat.

Restoranist ära jalutades nägime kaldapeale sisse sättinud fotograafi. Paar politseipaati tiirutas ringi. Saabus sõjaväelaev. Tekkis tunne, et midagi toimub.

Lynx vahetas aparaadil toru. Igaks juhuks, et kui veepealt miski põnev asi läheneb.
Tükk aega seisime ja ootasime. Fotograaf ootas. Tekkis pisikesi paadikesi, paadis mehed aparaatide ja pikkade valgete torudega aparaatide ees. Mida tähendab valge toru? Seda, et on võimalus pildistada kedagi, kes on suht kaugel 🙂

Nuputasime ja nuputasime, mis sealt veepealt küll läheneda võiks.. Aga siis panime tähele, et politseipaadist jälgitakse aegajalt üleeilses postis näidatud Gothenburgi. Keerasime siis ka oma pilgud ja torud sinnapoole ja kassanäe – saabusidki vilkuritega autod, relvastatud turvamehed ja üks rootsalstest vanapaar meie kõrval ohkas rahulolevalt – meie printsess tuli!
Seega kui seda vett vahel ei oleks.. 😉
Aga põnev oli teada, et kogu kuninglik perekond on õhtusöögil meist vaid paarisaja meetri kaugusel.
Õhtul vaatasime netist paadipaparatsode pilte sest õhtusöögist. Galerii
Mulle tõepoolest meeldib see perekond! Nad on alati lahke olemisega, nende intervjuud televisioonis on nii lihtsad ja rõõmsad. Inimesed, kel oleks põhjust käituda kui staarid ei tee seda! Nad lihtsalt on. Armsad, toredad, naeratavad. Ja nagu see rootslastest vanapaar meie kõrval kaipeal ütles – MEIE printsess tuli!


Foto: SCANPIX

Peale pisikest paparatsotamist (Lynx vist siiski sai Madeleine`i kaadrisse!), tegime linnapeal pisikese tiiru pealkirjaga “Päästke külmetav Susa!” St. et hommikune +20 oli keeranud tuuliseks ja pilviseks ja mina plagistasin jälle hambaid. Susa sai igal juhul ühe suveniiripoe pusaga päästetud (täiesti viisakas asjandus, ilma hiiglasliku I LOVE Stockholm kirjadeta! Plaanin sinna peale midagi tikkida) ja edasi võis alata õhtune kultuuriprogramm, ehk LOVE Stockholm2010 raames toimus sel õhtul ooperikontsert.
Stockholmi kontsertorkester, koor ja solistid.

Ooperietenduse vahepeale etendati kummalist aga päris andekat tantsuetendust Victoria õige mehe otsimisest ja lõpuks konnana ilmunud ja siis printsiks muutunud Danieli leidmisest 🙂

Esimene etendus läbi, algas teisel pool ooperilava järgmine etendus, kus kostüümides tantsijad-akrobaadid kõikusid 4 meetri kõrguste teivaste otsas ja tantsisid armastuse leidmise, kaotamise, jälleleidmise lugusid.
Seda ei saa piltidega edasi anda! See oli päris hullumeelne ja jube kift!

Sellele šoule järgnes veel üks annus ooperit ja siis kodupoole!
Õhtud on siin tõesti külmad. Suur ümmargune kraadiklaas meie elamise kõrval tornis näitas 10C.

Advertisements

5 thoughts on “Päev nr.5

  1. Mul on kodus just sama külmad õhtud. Kurb, kus on suvesoe? Aga teil on vähemalt palju südantsoojendavaid hetki igas päevas.

  2. Tore päev jälle teil olnud. Väga mõnus jutt ja informatiivsed pildid. See etendus on(oli) küll jube vahva ja need näitlejad 4 meetriste otsas – mul tõusid hetkeks ihukarvad püsti. Homseni siis.

  3. Mina olen Tallinna inimene ja pole kahjuks näinud 3d filmi, küll aga olen pannud tähele, et Järve keskuses saabka ühes poes neid prille küsida ja tavatelekat uurida. Kahjuks pole siiani aega olnud. Aga au ja kiitus nende piltide eest – jube vahvad!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s