Tähelepanuks reisijatele!

Reisides võib ette tulla täiesti planeerimata asju. Näiteks see, et pakkides on pead laiai otsas ja koju jääb purgike retseptiravimiga.
Meil just nii juhtus ja seega külastasime eile kohalikku perearstikeskust.
Kõigepealt rääkisime oma loo ära apteegis. Nemad polnud konkreetse nimega ravimist kuulnud, aga küsisid selles olevat toimeainet ja noogutasid, et jah, on küll selliseid rohte, aga vaja on muidugi retsepti. Saatsid apteegi peale arsti juurde.
Rääkisime oma loo registratuuris olevale näitsikule, kuulas, naeratas, küsis kindlustuspaberi (meil oli reisi jaoks tehtud tervisekindlustus) ja läks arstiga nõu pidama. Veidi aja pärast sooviti isikut tõendavat dokumenti.
Ja siis küsiti, kas meil on olemas rahvusvaheline haigekassakaart. Ei olnud muidugi, ainult korraks tehtud kindlustus.

Seega – retsepti me saame, aga selle visiidi eest tuleb maksta 1600 SEK-i!

Seega tähelepanuks kõigile, kes plaanivad reisile minna:
*Tehke endale rahvusvaheline ravikindlustuskaart – saab teha haigekassas
*Kirjutage üles oma retseptiravimi täpne nimi, selle ravimi toimeaine ja väga tähtis – milligrammid! N: peavalurohtudel me teame kõik, kas karbi peal on kirjas 200 või 400 vms.
*Pange endale kirja oma perearstikeskuse infotelefon
*Pange kirja oma perearsti telefon

Meie helistasime perearstile milligrammide küsimiseks, maksime 1600 SEK-i, saime apteegist ühe teise nimega aga õige toimeainega rohu, maksime selle eest veel 105 SEK-i.
Nüüd jääb muidugi üle loota, et tervisekindlustus, mis meil oli, korvab selle 1600 SEK-i. Loodame! Kui seda ei tehta, siis jääb see karmiks koolirahaks.
Aga meil on praegu võimalus kõiki reisileminejaid hoiatada!

Ja see pole vabandus, et “oh, minuga nagunii ei juhtu!”. Iga liikuva olendiga VÕIB juhtuda.

*** *** ***
Tsipa perearstikeskusest ka 🙂
Liftiga kolmandale korrusele, vastuvõtt, pisike ooteruum. Iga patsient tõmbab endale numbri nagu pangas. Numbrite jaoks on väikse kapikese peal alus. Tuleb arst, vaatab aluselt, milline number oli viimane ja hõikab järgmise numbri. Lähed arsti juurde, arst ulatab tervitades ja naeratades käe, võtab su numbri ja lükkab alusele orgi otsa, et järgmine vabanev arst teaks, millist numbrit hõigata.
Siis lahkuvad arst ja patsient vesteldes ooteruumist. Lähevad kabinetti, ukse kõrval süttib punane tuli.

Uskumatu kui palju siin inimesed naeratavad!
Ja tegelikult on nad kõik väga abivalmid. Meiega tegeles kokku 5 inimest – apteeker, vastuvõtuneiu, õde ja kaks arsti. Ringiga tagasi apteeki jõudes tuli apteeker eraldi meie käest küsima, kas kõik laabus ja kas saime retsepti.

Naeratus ja hoolimine on nii pisikesed asjad, aga need tähendavad nii palju!
Ma tunnen Rootsireisidelt tulles alati, et ma olen ise ka veidi paremaks teenindajaks muutunud. Naeratus on nakkav 🙂

Advertisements

4 thoughts on “Tähelepanuks reisijatele!

  1. Noh, mis öelda – elu õpetab. Aga naeratamise kohta – kui Eestisse tagasi tuled, siis on jäänud külge komme naeratada. Ja siis muudkui naeratad igaühele, mis siis, et vastu ei naeratata. Vaatavad hoopis, et üks imelik inimene ja varsti enam ei naerata, sest kui vastu ei naertata, siis muutud samasuguseks.

  2. Meil kehtiv haigekassa kaart ongi ju rahvusvaheline? Ja see kindlustus peaks olema ka elektrooniliselt nähtav üle Euroopa? No hea info, ma pole kah seni kaarti konkreetselt kaasa vedanud. Tegelikult Inglismaal olengi nii hakkama saanud – ainult ajutise kindlustusega, haigekassa kehtib nagunii. Segane värk, aga nagu öeldud, hea teada.

  3. Haigekassa saadab neid siniseid kaarte postiga ka, selleks ei pea minema HKsse. Mina tellisin e-riigi kaudu omale ja ümbrikus tuli kohale 🙂 (nagu laulus).

    Rootslased ise eriti arstile ei pääsegi. Hädade korral on helpline, kuhu siis teen kõne ja assisteeritakse. Kui on väga karm keiss, siis alles saad arstiaja. Mul elas pinginaaber aastaid Uppsalas ja selle aja jooksul pääses vastuvõtule tervelt ühe korra, plus 2 sünnitust ka muidugi aga need võttis vastu kah ämmaemand. Arsti näed siis kui on jama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s