Päev nr. 3

Peale eelmises postis kirjeldatud perearstikeskuses käimist sõitsime vanalinna – Gamla Stani. Mõtlesime, et oleks mõnus lihtsalt niisama jalutada ja veidi tuulduda.  Hommikustest sündmustest.
(Enne Alvikust väljumist tuletasime retseptsioonitibile meelde, et meil ei ole vannitoas endiselt valgust. Lubas korda ajada).

Tegime vanalinnas paar sinka-vonka tiiru, käisime lossi juures ja panime paika koha, kuhu me peaks ennast 19. juunil sättima, et näha nii kuninglikku korteeži kui ka rõdu, kust Victoria ja Daniel lehvitama tulevad. Lynx valis välja parima objektiivi, millega pilti teha.
Stockholmis käib praegu festival “Love Stockholm 2010”. Sellega seoses on lossi ees mitmeid väljapanekuid. Üks neist paljude unelma, IKEA, kuninglikule noorpaarile sisustatud “Haga loss”. Alates elutoast, raamatukogust, lastetoast, magamistoast. Lõpetades kuningliku garaažiga. Väga lahe ja humoorikas ehitus 🙂

Nurgake kuningliku köögi kapis:

Tee rõdule ja lillepink:

Lambiidee suurde koridori:

Kuninglik söögikamber:

Koridor:

Magamistuba:

Pange tähele hernest printsessi madratsite vahel! 🙂

Ma ei ole kunagi IKEAs käinud, aga selle sisustuse vaatamine tekitas mõtte, et võiks seda kohta külastada küll 🙂
Kai peale on sätitud hulgem söögikohti. Praegu olid need veel tühjavõitu, aga ma kujutan ette, et nädala lõpus on kogu Stockholm täiesti ülerahvastatud. Peaks varakult poes ära käima… 😉
Praegu mahtusime me ilusti minu lemmiksöögikohta Gamla Stanis. Pisikesse restorani nimega Carpe Diem. Talviti on see koht kinni, nii et olen pidanud mitu korda selle ukse tagant ära jalutama, aga nüüd oli uks valla ja varsti saabus mu nina alla lemmiksöök – kartulipannkoogid peekoni ja pohlamoosiga:

Käisime plaadipoes – 59 SEKi plaat igasugu mõnusale muusikale nagu Josh Groban, Diana Krall, Iiri ja muude maade traditsiooniline muusika. Lisaks muidugi tavaline Madonna+Jackson+Perry jne.
Kuna kesklinna kontsertlava ees käis hirmus teismeliste kära, kes üritasid oma lemmikut lava tagant välja meelitada, jalutasime mööda kaiäärt ja üle kroonidega silla Skeppsholmenisse. Sattusime laadale, kus müüdi ise tehtud kosmeetikat, ehteid, maalitud kandikuid ja käterätte jms lahedat kaupa. Põnev jalutada ja vaadata! Kostitasime endid jäätistega, sättisime ühte välikohvikusse istuma ja nautisime vaadet veele ja lossile ja laevadele kui meie selja tagant hakkas äkki koorilaulu kostma. Stockholm City Voices koor hakkas laulma armastuslaule (praegusel ajal ei räägitagi Stockholmis millestki muust kui armastusest 🙂 ). Freddy Mercury “Somebody to love”. Võrratu!
Nii me siis mööda seda kaldaäärt liikusimegi – kus aga ahvatlev ja mõnusa vaatega istumiskoht paistis, sinna me endid ka sättisime. Paistab, et siin ei ole sellist kommet, et kui sa konkreetsest kohast midagi ei osta, siis tuleb kuri kelner ja peksab su minema.
Mis istumistesse puutub, siis enne võrkkiike maandumist tasub alati planeerida kuidas seda teha. Kui eelnev kogemus puudub, siis võib asi lõppeda ümberpööratud kiiega. Ikka niipidi, et “istuja” on kiige all, jalad püsti. Ma ei hakka siinkohas mainima, kumb meist kiige all siputas…
Õnnelik kiigel kiikumine tuli ka välja:

Jalutasime vaatama pulmade ajaks kohale saabunud vana vinget kaubalaeva Götheborg. Vägevad purjed, kahurid ja stiilselt riides meeskond, kes ühel hetkel paati ronis ja minema aerutas.

Kell hakkas paljuks minema ja nii keerasime linnapoole tagasi. Lossi ees olevalt lavalt kostis muusikat, nii et suundusime sinna. Teepeal jagati topsikutes Cloetta komme. Lynx tahtis pildistada, andis topsi minu kätte. Mina pistsin nii tema kui enda topsid omale käekotti, unustasin need sinna ja täna hommikul kraapsisin kotist sooja šokolaadi välja 😛

Koju jõudes ei põlenud vannitoa tuli endiselt.
Läskime retseprsiooni küsima, milles probleem. Neiuke ütles kurvalt, et asi selles, et tema ei oska lampi vahetada. Njah. Ma palusin lampi, et Lynx teeb selle ise ära. Esimese raksuga saime liiga pika lambi, teine kord saime õige lambi ja püüdsime telle ka selgitada, et vaja oleks päevavalguslambi uut starterit, aga seda ta ei leidnud.
Oleks ikka pidanud linnast küünlaid ostma!

Päeva lõpetuseks:

Advertisements

2 thoughts on “Päev nr. 3

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s