Mitu asja sai selgeks!

1. Isa maja on tänasega ära kingitud.
Täna ei olnud enam selliseid negatiivseid mõtteid ja emotsioone. Notar luges tekstid ette, selgitas. Tõi välja huvitava asja kinkelepingust: “Jäme tänamatus”. See tähendab, et kui kingi saaja on kinkija või tema lähedaste suhtes jämedalt käitunud (või kingiga jämedalt käitunud?), võib kinkija lepingust taganeda. Mis see jäme käitumine on, selle selgitab vaidluse korral kohus.
Kusjuures – isegi kui see jäme tänamatus tekib 5 või 15 aastat peale kinkimist võib kinkija aasta jooksul peale selle teo ilmnemist pöörduda notari poole, et kinkelepingut tühistada.
Omapärane! 🙂

2. Kõige kummalisem organisatsioon on Maksuamet.
Pidin lõpetama isa maamaksu lepingu. Notar käskis pöörduda maksuametisse. Seal istus laua taga proua, kes ainult muheles ja väitis, et tema küll ei tea, mismoodi neid asju ajada saab. Vaja tõenäoliselt pöörduda isa elukohajärgse valla maksuametisse jne. Küsisin, kas mina pean sinna minema või piisab kui maja uus omanik läheb? Kehitas õlgu ja naeris. Küsisin, mis dokumente selleks asjaajamiseks vaja läheb. Kehitas õlgu ja naeris.
Nägite Ott Sepa ja Märt Avandi “Ma pean Eurovisioonile saama või suren!” (oli vist nii..) lauluvõistlust?
Seal võitis laul, mille esitasid Mr.Sofa ja Lilleke. Peale laulu oli intervjuu. Ott Sepp kehitas seal mitme küsimuse peale õlgu ja muheles.
Mul oli täna sama tunne kui tol küsijal…
Maksuameti infotelefonilt olen varem teiste asjade puhul ka selliseid mökk-mökk vastuseid saanud. Ei osata midagi tarka öelda. Suunatakse edasi linna või valda või tööhõiveametisse.
Aga võibolla ongi see organisatsioon ainult raha kogumiseks ja ajud paiknevad mujal.

3. Meil oli vaja kummutit. Õigemini kahte kummutit.
Leidsime eile sobivad Viljandi Mööbel OÜ-st. Koduleht olemas, kummutid reas, laoseis näitab, et mõlemat meile sobivat kummutit on laos olemas ka. Jessss! 😀
*Kirjutasin, küsisin mudelite kohta.
Sain vastuseks küsimuse – mitu kummutit ma tahan?
*Mõlemast sordist ühte
Ühte kummutit saab, teist ei saa.
*Kahju! Meil on mõlemat vaja.
Me tegeleme vaid hulgimüügi ja suurte sisustusprojektidega. Üks kummut pole müügiks läinud ja seda saab niisama ka tellida.
*Millisest Pärnu Mööblipoest Teie kummuteid siis osta saab?
Diivaniparadiisist.
*Lähen ja uurin siis homme, mis nad Diivaniparadiisis pakuvad.
Kohapeal neil neid kummuteid kindlasti ei ole!
*??????????? St. Mina lähen poodi, tellin poest kummuti, nemad tellivad teie käest, teie transpordite poodi ja mina saan poest kummuti? Kui pikalt see protsess aega võiks võtta?

Sellele ma enam vastust ei oodanud.
Käisin Diivaniparadiisis küsimas. Üks müüja ei osanud eriti midagi kosta. Vastas nii, nagu reeglid ette näevad: tellimisel saab mööblitüki 4-6 nädalaga. Teine oli asjalikum ja soovitas esimesel firma kodukalt vaadata, kas kummutid on laos olemas. Muidugi olid (ma eile ju vaatasin!). Seega teatas esimene müüja, et sel juhul läheb aega umbes 2 nädalat.
Selleks, et Viljandi laos valmis olev kummut jõuaks Pärnusse läheb 2 nädalat! Nad tulevad jalgsi või häälega? Kaks meest, kummut seljas..

Läksin hoopis täna Pärnu Mööblimajja, veetsin pool tundi suure kummutivaliku ees sobivaid välja valides ja kolmapäeva õhtul on nad mul kodus.

Loo moraal – Kuigi mööblipoode on Pärnusse kerkinud nagu seenekesi sügisel, ei tasu seal kondamisega oma aega kulutada. Kui midagi tahad, mine Pärnu Mööblimajja. Asjalikud ja toredad müüjad ja kaupa nii, et silme eest kirju!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s