Feeling blue…

Ei teagi miks..

Õigemini tean küll.
Pühapäeval oli selle kevade esimene korralik aiatööpäev. Kartsin veidi, mis see talvekülm lilledele-puudele-põõsastele teinud on. Meeldivaks üllatuseks olid kõik talve ilusti üle elanud.
Välja arvatud mu roosid 😦
Roosid olid mustad. Peenras olevad Nina Weibullid sai maha lõigatud nii, et jäid umbes 10 cm otsakesed. Aga nendega on seda ennegi juhtunud ja suve keskel on nad jälle uhked ja õisi täis.

Kollane roniroos, ja roosad `Rosarium Uetersen`-id, mis said 2005 soetatud ja olid juba minu pikkused ning imehästi hargnenud ja pergolal ronima hakanud, tuli kõik maha lõigata! KÕIK! 10 cm jupikesed jäid juure juurde. Mis sest, et nad olid umbes meetrijagu lume all. Ei ole ikka kõige tugevam sort.


Sealsamas kõrval oli aga vana `Flammentanz`, mis ei olnud kogu selle talve peale silma ka pilgutanud! Mõne oksa otsast paar senti maha ja roos ise täies jõus roheline ja juba pungi täis.

Njah 😦

Mälestus eelmisest suvest..


Läheb aastaid, kuni nad taas sellised välja näevad. Loodame, et neist saab siis asja! Aga paganama kahju on küll ja nutt oli kurgus kui oksi maha lõikasin ja võre pealt lahti põimisin. Kõik talved on nad ilusti üle elanud ja nüüd see oli neile liig.
Ohh ja ahh.. Aga mis siin ikka teha.
Nüüd on pöidlahoidmise aeg!

Täna lõikusin õunapuude oksi. Kasvasid nagu harjased 90-kraadiste nurkade all taeva poole. Enne ei olnudki nii väga probleeme, aga kui mõned aastad tagasi puudepügamisproff käis, siis peale seda näevad õunapuud ja pirm ka igal sügisel peale lehtede mahalaskmist välja nagu siilid.

Kuuri alt leidsime 3-liitrise purgi. Purgis elas liblikas, kes peale õuesaamist kohe päikese kätte mõnulema ja tiibu sirutama lendas 🙂

Advertisements

One thought on “Feeling blue…

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s